PERÇİN İsim Raporu:

PERÇİN Adının Yaygınlığı

PERÇİN Türkiye'de en çok kullanılan 2252. isim (... 2250. kuthan, 2251. muratcan, 2252. perçin, 2253. özal, 2254. muteber, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı PERÇİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

PERÇİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-08-2022 18:41 itibariyle yaklaşık 2,639 kişinin isminin PERÇİN olduğu ve PERÇİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

PERÇİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda PERÇİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

PERÇİN Türkiye'nin en yaygın 2252. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2252. ad ise Rupert ismi. PERÇİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2250. Abelardo 2251. Maury 2252. Rupert 2253. Niranjan 2254. Carmel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

PERÇİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde PERÇİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde PERÇİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde PERÇİN İsminin Yazılışı:

.--...-.-.-...-.

Denizcilik Alfabesinde PERÇİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

PERÇİN İsminin Barkod Yazılışı:

PERÇİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(PERÇİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

PERÇİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ PERÇİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (erçin) göre perçin ile Uyumlu İsimler :

berçin

Son 4 harfine (rçin) göre perçin ile Uyumlu İsimler :

burçin nurçin

Son 3 harfine (çin) göre perçin ile Uyumlu İsimler :

gülçin elçin timuçin ayçin belçin

Son 2 harfine (in) göre perçin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin şahin selahattin nurettin tülin tahsin sezgin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin

BAŞ HARFLERİ PERÇİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (perçi) göre PERÇİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (perç) göre PERÇİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (per) göre PERÇİN ile Uyumlu İsimler :

perihan pervin pertev peri perran

İlk 2 harfine (pe) göre PERÇİN ile Uyumlu İsimler :

pelin peyman peyami petek pembe pekcan peker peykan peyker

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ PERÇİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'pe' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

pelin pervin

'p' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

perihan peyman pekcan perran peykan

PERÇİN isminin Anlamı

PERÇİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size PERÇİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "PERÇİN + Anlam" veya "PERÇİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
PERÇİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

PERÇİN adını oluşturan P, E, R, Ç, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

P
E
R
Ç
İ
N
TOPLAM
20
6
21
4
12
17
80

PERÇİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1442. mesude, 1443. metehan, 1444. perçin, 1445. nezihe, 1446. serbay, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan nezihe serbay tuğra övgü özder şivan