PEKER İsim Raporu:

PEKER Adının Yaygınlığı

PEKER Türkiye'de en çok kullanılan 1788. isim (... 1786. ağa, 1787. pekcan, 1788. peker, 1789. peri, 1790. perran, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı PEKER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

PEKER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 07:37 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin PEKER olduğu ve PEKER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

PEKER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda PEKER yaşadığını tahmin ediyoruz.

PEKER Türkiye'nin en yaygın 1788. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1788. ad ise Ethel ismi. PEKER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1786. Lazaro 1787. Angus 1788. Ethel 1789. Estelle 1790. Ines isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

PEKER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde PEKER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde PEKER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde PEKER İsminin Yazılışı:

.--..-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde PEKER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

PEKER İsminin Barkod Yazılışı:

PEKER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(PEKER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

PEKER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ PEKER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eker) göre peker ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ker) göre peker ile Uyumlu İsimler :

ilker türker ülker cenker göker müzekker peyker berker

Son 2 harfine (er) göre peker ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer müyesser sencer abuzer bayer eşber dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler lider mehser dönger naser nurper olguner ziver özger şanver ergüler amber bavver bener candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ PEKER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (peke) göre PEKER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (pek) göre PEKER ile Uyumlu İsimler :

pekcan

İlk 2 harfine (pe) göre PEKER ile Uyumlu İsimler :

pelin perihan pervin peyman peyami pertev petek pembe peri perran peykan peyker perçin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ PEKER İLE UYUMLU İSİMLER:

'pe' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

peyker

'p' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

pınar panur

PEKER isminin Anlamı

PEKER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size PEKER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "PEKER + Anlam" veya "PEKER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
PEKER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

PEKER adını oluşturan P, E, K, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

P
E
K
E
R
TOPLAM
20
6
14
6
21
67

PEKER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 919. nildan, 920. zehra, 921. peker, 922. ramin, 923. samim, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal