ÖNDER İsim Raporu:

ÖNDER Adının Yaygınlığı

ÖNDER Türkiye'de en çok kullanılan 110. isim (... 108. haluk, 109. nuri, 110. önder, 111. ihsan, 112. şükrü, ...). Ülkemizde yaklaşık her 601 kişiden birinin adı ÖNDER ve ismin yaygınlık oranı binde 1.66.

ÖNDER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 23:27 itibariyle yaklaşık 149,871 kişinin isminin ÖNDER olduğu ve ÖNDER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1973 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖNDER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 ÖNDER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ÖNDER sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

ÖNDER Türkiye'nin en yaygın 110. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 110. ad ise Leslie ismi. ÖNDER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 108. Ralph 109. Dale 110. Leslie 111. Deborah 112. Glenn isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖNDER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖNDER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖNDER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖNDER İsminin Yazılışı:

----.-....-.

Denizcilik Alfabesinde ÖNDER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖNDER İsminin Barkod Yazılışı:

ÖNDER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖNDER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖNDER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖNDER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (nder) göre önder ile Uyumlu İsimler :

ender iskender gülender kalender şahinder

Son 3 harfine (der) göre önder ile Uyumlu İsimler :

kader ejder mukadder lider özder

Son 2 harfine (er) göre önder ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker taner tamer muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver sezer dinçer münevver özer yener türker güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülfer gülter

BAŞ HARFLERİ ÖNDER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (önde) göre ÖNDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (önd) göre ÖNDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ön) göre ÖNDER ile Uyumlu İsimler :

öner öncü önal öncel önay önem öniz

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖNDER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ön' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

öner

'ö' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ömer özgür öznur ömür özer özdemir özger özder

ÖNDER isminin Anlamı

ÖNDER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖNDER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖNDER + Anlam" veya "ÖNDER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖNDER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖNDER adını oluşturan Ö, N, D, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

Ö
N
D
E
R
TOPLAM
19
17
5
6
21
68

ÖNDER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 956. ilker, 957. hıfzı, 958. önder, 959. erşan, 960. sıddık, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan