İLTER İsim Raporu:

İLTER Adının Yaygınlığı

İLTER Türkiye'de en çok kullanılan 979. isim (... 977. varol, 978. yaman, 979. ilter, 980. ümmü, 981. ünzile, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı İLTER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

İLTER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:23 itibariyle yaklaşık 12,634 kişinin isminin İLTER olduğu ve İLTER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İLTER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İLTER yaşadığını tahmin ediyoruz.

İLTER Türkiye'nin en yaygın 979. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 979. ad ise Casey ismi. İLTER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 977. Loretta 978. Dominick 979. Casey 980. Nadine 981. Rosario isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İLTER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İLTER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İLTER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İLTER İsminin Yazılışı:

...-..-..-.

Denizcilik Alfabesinde İLTER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İLTER İsminin Barkod Yazılışı:

İLTER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İLTER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İLTER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ilteriş

SON HARFLERİ İLTER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lter) göre ilter ile Uyumlu İsimler :

gülter

Son 3 harfine (ter) göre ilter ile Uyumlu İsimler :

bihter yeter ahter kunter merter

Son 2 harfine (er) göre ilter ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper tümer kamer dilaver kevser sümer şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ İLTER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ilte) göre İLTER ile Uyumlu İsimler :

ilteriş

İlk 3 harfine (ilt) göre İLTER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (il) göre İLTER ile Uyumlu İsimler :

ilker ilhan ilknur ilkay ilyas ilhami ilke ilkin ilgen ilksen ilkşan ilgün ilham ilkan ilkkan ilnur ilayda ildar ilkgün ilşah ilkgül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İLTER İLE UYUMLU İSİMLER:

'il' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

ilker

'i' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ilknur iskender ilnur ildar

İLTER isminin Anlamı

İLTER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İLTER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İLTER + Anlam" veya "İLTER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İLTER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İLTER adını oluşturan İ, L, T, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

İ
L
T
E
R
TOPLAM
12
15
24
6
21
78

İLTER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1357. sertaç, 1358. ülfet, 1359. ilter, 1360. ilyas, 1361. şerare, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin