BİNNAZ İsim Raporu:

BİNNAZ Adının Yaygınlığı

BİNNAZ Türkiye'de en çok kullanılan 1213. isim (... 1211. kutluhan, 1212. billur, 1213. binnaz, 1214. bozkurt, 1215. burhanettin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı BİNNAZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

BİNNAZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:51 itibariyle yaklaşık 6,299 kişinin isminin BİNNAZ olduğu ve BİNNAZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BİNNAZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BİNNAZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

BİNNAZ Türkiye'nin en yaygın 1213. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1213. ad ise Federico ismi. BİNNAZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1211. Lonnie 1212. Daniela 1213. Federico 1214. Ramona 1215. Roxanne isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BİNNAZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BİNNAZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BİNNAZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BİNNAZ İsminin Yazılışı:

-.....-.-..---..

Denizcilik Alfabesinde BİNNAZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BİNNAZ İsminin Barkod Yazılışı:

BİNNAZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BİNNAZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BİNNAZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BİNNAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (innaz) göre binnaz ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (nnaz) göre binnaz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (naz) göre binnaz ile Uyumlu İsimler :

şehnaz naz selvinaz aynaz canselvinaz elifnaz ferahnaz meleknaz

Son 2 harfine (az) göre binnaz ile Uyumlu İsimler :

yılmaz mümtaz feyyaz solmaz kiraz korkmaz ılgaz gülbeyaz poyraz

BAŞ HARFLERİ BİNNAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (binna) göre BİNNAZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (binn) göre BİNNAZ ile Uyumlu İsimler :

binnur

İlk 3 harfine (bin) göre BİNNAZ ile Uyumlu İsimler :

bingöl bingür

İlk 2 harfine (bi) göre BİNNAZ ile Uyumlu İsimler :

bilge birol bilal bilgehan birsen birgül bilgin bihter bilgen birdal birkan billur bircan bigen bilali bilbaşar bilgetürk bilgiye bilhan biray birim birtan bilek bilgütay bilsay birdane birgin birgit birnur birsel birsu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BİNNAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'bi' ile başlayıp 'az' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

BİNNAZ isminin Anlamı

BİNNAZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BİNNAZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BİNNAZ + Anlam" veya "BİNNAZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BİNNAZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BİNNAZ adını oluşturan B, İ, N, N, A, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

B
İ
N
N
A
Z
TOPLAM
2
12
17
17
1
29
78

BİNNAZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1333. aygül, 1334. simden, 1335. binnaz, 1336. serin, 1337. sonel, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin