ILGAZ İsim Raporu:

ILGAZ Adının Yaygınlığı

ILGAZ Türkiye'de en çok kullanılan 1677. isim (... 1675. hürol, 1676. hüsrev, 1677. ılgaz, 1678. asya, 1679. onurcan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ILGAZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ILGAZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:53 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin ILGAZ olduğu ve ILGAZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ILGAZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ILGAZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ILGAZ Türkiye'nin en yaygın 1677. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1677. ad ise Tai ismi. ILGAZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1675. Janette 1676. Sudhakar 1677. Tai 1678. Antony 1679. Kermit isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ILGAZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ILGAZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ILGAZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ILGAZ İsminin Yazılışı:

...-..--..---..

Denizcilik Alfabesinde ILGAZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ILGAZ İsminin Barkod Yazılışı:

ILGAZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ILGAZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ILGAZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ILGAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lgaz) göre ılgaz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (gaz) göre ılgaz ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (az) göre ılgaz ile Uyumlu İsimler :

yılmaz mümtaz şehnaz naz feyyaz solmaz kiraz binnaz korkmaz selvinaz aynaz canselvinaz elifnaz ferahnaz gülbeyaz meleknaz poyraz

BAŞ HARFLERİ ILGAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ılga) göre ILGAZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ılg) göre ILGAZ ile Uyumlu İsimler :

ılgın ılgıt

İlk 2 harfine (ıl) göre ILGAZ ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ILGAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ıl' ile başlayıp 'az' ile Biten İsimler :

'ı' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

ILGAZ isminin Anlamı

ILGAZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ILGAZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ILGAZ + Anlam" veya "ILGAZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ILGAZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ILGAZ adını oluşturan I, L, G, A, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

I
L
G
A
Z
TOPLAM
11
15
8
1
29
64

ILGAZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 793. rıfat, 794. ulaş, 795. ılgaz, 796. kamile, 797. kasım, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet