ULAŞ İsim Raporu:

ULAŞ Adının Yaygınlığı

ULAŞ Türkiye'de en çok kullanılan 508. isim (... 506. sadi, 507. tarkan, 508. ulaş, 509. seçkin, 510. lütfiye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,454 kişiden birinin adı ULAŞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.41.

ULAŞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 00:58 itibariyle yaklaşık 37,009 kişinin isminin ULAŞ olduğu ve ULAŞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 487 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ULAŞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ULAŞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ULAŞ Türkiye'nin en yaygın 508. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 508. ad ise Phyllis ismi. ULAŞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 506. Elise 507. Guillermo 508. Phyllis 509. Rex 510. Krishna isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ULAŞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ULAŞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ULAŞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ULAŞ İsminin Yazılışı:

..-.-...-...

Denizcilik Alfabesinde ULAŞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ULAŞ İsminin Barkod Yazılışı:

ULAŞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ULAŞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ULAŞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ULAŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (laş) göre ulaş ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre ulaş ile Uyumlu İsimler :

savaş çağdaş bektaş candaş

BAŞ HARFLERİ ULAŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ula) göre ULAŞ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ul) göre ULAŞ ile Uyumlu İsimler :

ulvi uluç ulus

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ULAŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'u' ile başlayıp 'ş' ile Biten İsimler :

ULAŞ isminin Anlamı

ULAŞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ULAŞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ULAŞ + Anlam" veya "ULAŞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ULAŞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ULAŞ adını oluşturan U, L, A, Ş harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

U
L
A
Ş
TOPLAM
25
15
1
23
64

ULAŞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 792. fırat, 793. rıfat, 794. ulaş, 795. ılgaz, 796. kamile, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet