AZİME İsim Raporu:

AZİME Adının Yaygınlığı

AZİME Türkiye'de en çok kullanılan 1526. isim (... 1524. azade, 1525. azem, 1526. azime, 1527. aşer, 1528. bahadırhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AZİME ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AZİME adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:28 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin AZİME olduğu ve AZİME isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AZİME isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AZİME yaşadığını tahmin ediyoruz.

AZİME Türkiye'nin en yaygın 1526. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1526. ad ise Tania ismi. AZİME adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1524. Tatyana 1525. Jimmie 1526. Tania 1527. Glenda 1528. Tatiana isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AZİME isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AZİME İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AZİME İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AZİME İsminin Yazılışı:

.---....--.

Denizcilik Alfabesinde AZİME İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AZİME İsminin Barkod Yazılışı:

AZİME ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AZİME adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AZİME KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nazime şazimet

SON HARFLERİ AZİME İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zime) göre azime ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ime) göre azime ile Uyumlu İsimler :

halime rahime fadime saime naime rasime nedime besime ganime müslime nerime salime alime fehime hatime kerime selime

Son 2 harfine (me) göre azime ile Uyumlu İsimler :

esme

BAŞ HARFLERİ AZİME İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (azim) göre AZİME ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (azi) göre AZİME ile Uyumlu İsimler :

aziz azize

İlk 2 harfine (az) göre AZİME ile Uyumlu İsimler :

azmi azad azade azem azat azra

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AZİME İLE UYUMLU İSİMLER:

'az' ile başlayıp 'me' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

ayşe azize asude asiye aliye arife afife aybüke adile aybike akife arefe azade ahude adeviye adviye alime alize assiye aybige

AZİME isminin Anlamı

AZİME Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AZİME isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AZİME + Anlam" veya "AZİME isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AZİME ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AZİME adını oluşturan A, Z, İ, M, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

A
Z
İ
M
E
TOPLAM
1
29
12
16
6
64

AZİME ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 778. nihat, 779. kübra, 780. azime, 781. behiye, 782. besime, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet