SİMGE İsim Raporu:

SİMGE Adının Yaygınlığı

SİMGE Türkiye'de en çok kullanılan 791. isim (... 789. yaprak, 790. sertan, 791. simge, 792. tacettin, 793. talip, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı SİMGE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

SİMGE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 03-03-2024 16:40 itibariyle yaklaşık 17,964 kişinin isminin SİMGE olduğu ve SİMGE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SİMGE adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 492 SİMGE yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SİMGE sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

SİMGE Türkiye'nin en yaygın 791. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 791. ad ise Hamid ismi. SİMGE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 789. Rochelle 790. Moore 791. Hamid 792. Dinesh 793. Tomas isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SİMGE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SİMGE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SİMGE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SİMGE İsminin Yazılışı:

.....----..

Denizcilik Alfabesinde SİMGE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SİMGE İsminin Barkod Yazılışı:

SİMGE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SİMGE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SİMGE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SİMGE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (imge) göre simge ile Uyumlu İsimler :

imge

Son 3 harfine (mge) göre simge ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ge) göre simge ile Uyumlu İsimler :

özge bilge müge ege aybige dilge

BAŞ HARFLERİ SİMGE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (simg) göre SİMGE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (sim) göre SİMGE ile Uyumlu İsimler :

simay simla simden simavi

İlk 2 harfine (si) göre SİMGE ile Uyumlu İsimler :

sibel sinan sinem sina sidal sidar sine

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SİMGE İLE UYUMLU İSİMLER:

'si' ile başlayıp 'ge' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

safiye saime sakine saniye sabriye sadiye sevde sümeyye sabire salime salise sebile selase sevgiye sacide safire saide samiye selime selviye semire sevdiye sevinde sine

SİMGE isminin Anlamı

SİMGE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SİMGE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SİMGE + Anlam" veya "SİMGE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SİMGE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SİMGE adını oluşturan S, İ, M, G, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

S
İ
M
G
E
TOPLAM
22
12
16
8
6
64

SİMGE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 803. sarp, 804. selcan, 805. simge, 806. sıdıka, 807. yasef, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet