EGE İsim Raporu:

EGE Adının Yaygınlığı

EGE Türkiye'de en çok kullanılan 921. isim (... 919. dilaver, 920. dilşat, 921. ege, 922. sermet, 923. nursen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı EGE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

EGE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 03-03-2024 14:30 itibariyle yaklaşık 12,575 kişinin isminin EGE olduğu ve EGE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EGE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EGE yaşadığını tahmin ediyoruz.

EGE Türkiye'nin en yaygın 921. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 921. ad ise Celeste ismi. EGE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 919. Ronnie 920. Mahesh 921. Celeste 922. Brooke 923. Ilene isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EGE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EGE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EGE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EGE İsminin Yazılışı:

.--..

Denizcilik Alfabesinde EGE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EGE İsminin Barkod Yazılışı:

EGE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EGE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EGE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

egemen

SON HARFLERİ EGE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (ge) göre ege ile Uyumlu İsimler :

özge bilge müge simge imge aybige dilge

BAŞ HARFLERİ EGE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (eg) göre EGE ile Uyumlu İsimler :

egemen

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EGE İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

emre emine ece enise efe efsane esme eftale emire

EGE isminin Anlamı

EGE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EGE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EGE + Anlam" veya "EGE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EGE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EGE adını oluşturan E, G, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 20:

E
G
E
TOPLAM
6
8
6
20

EGE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 9. abdi, 10. agah, 11. ege, 12. diba, 13. can, ... Toplam 4 ismin aritmetik toplamı 20 (Binde 1.62 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abdi agah diba