ÖZGE İsim Raporu:

ÖZGE Adının Yaygınlığı

ÖZGE Türkiye'de en çok kullanılan 56. isim (... 54. ayhan, 55. kadir, 56. özge, 57. selçuk, 58. ramazan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 364 kişiden birinin adı ÖZGE ve ismin yaygınlık oranı binde 2.75.

ÖZGE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:56 itibariyle yaklaşık 247,755 kişinin isminin ÖZGE olduğu ve ÖZGE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3269 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZGE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZGE yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZGE Türkiye'nin en yaygın 56. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 56. ad ise Wayne ismi. ÖZGE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 54. Matthew 55. Eugene 56. Wayne 57. Philip 58. Kevin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZGE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZGE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZGE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZGE İsminin Yazılışı:

-----..--..

Denizcilik Alfabesinde ÖZGE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZGE İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZGE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZGE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZGE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

özgen özger özgecan

SON HARFLERİ ÖZGE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zge) göre özge ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ge) göre özge ile Uyumlu İsimler :

bilge müge simge ege imge aybige dilge

BAŞ HARFLERİ ÖZGE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (özg) göre ÖZGE ile Uyumlu İsimler :

özgür özgül özgen özgün özgü özger özgecan

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZGE ile Uyumlu İsimler :

özlem özcan özkan özden öznur özer özay özdemir özhan özlen öztürk özben özen öztekin özüm özbil özal özde özdem özder özenç

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZGE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

özde

ÖZGE isminin Anlamı

ÖZGE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZGE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZGE + Anlam" veya "ÖZGE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZGE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZGE adını oluşturan Ö, Z, G, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

Ö
Z
G
E
TOPLAM
19
29
8
6
62

ÖZGE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 707. aylan, 708. berçin, 709. özge, 710. ışın, 711. ferhan, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda