ÖZGÜ İsim Raporu:

ÖZGÜ Adının Yaygınlığı

ÖZGÜ Türkiye'de en çok kullanılan 1133. isim (... 1131. zülfiye, 1132. zülküf, 1133. özgü, 1134. şahabettin, 1135. şahika, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ÖZGÜ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ÖZGÜ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 11:18 itibariyle yaklaşık 8,997 kişinin isminin ÖZGÜ olduğu ve ÖZGÜ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZGÜ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZGÜ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZGÜ Türkiye'nin en yaygın 1133. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1133. ad ise Samer ismi. ÖZGÜ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1131. Hee 1132. Crawford 1133. Samer 1134. Rosemarie 1135. Diego isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZGÜ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZGÜ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZGÜ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZGÜ İsminin Yazılışı:

-----..--...-

Denizcilik Alfabesinde ÖZGÜ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZGÜ İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZGÜ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZGÜ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZGÜ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

özgür özgül özgün gülözgür

SON HARFLERİ ÖZGÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zgü) göre özgü ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre özgü ile Uyumlu İsimler :

bengü hülagü övgü

BAŞ HARFLERİ ÖZGÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (özg) göre ÖZGÜ ile Uyumlu İsimler :

özgür özge özgül özgen özgün özger özgecan

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZGÜ ile Uyumlu İsimler :

özlem özcan özkan özden öznur özer özay özdemir özhan özlen öztürk özben özen öztekin özüm özbil özal özde özdem özder özenç

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZGÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'ü' ile Biten İsimler :

ömrü öncü öykü övgü

ÖZGÜ isminin Anlamı

ÖZGÜ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZGÜ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZGÜ + Anlam" veya "ÖZGÜ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZGÜ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZGÜ adını oluşturan Ö, Z, G, Ü harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

Ö
Z
G
Ü
TOPLAM
19
29
8
26
82

ÖZGÜ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1500. ülker, 1501. ömür, 1502. özgü, 1503. şevki, 1504. aysuda, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet koray teoman asuman bayzar sıtkı davut evrim gülçin kayıhan dolakay rıdvan ömrü pakize sevil selvi varol vermi ülker ömür şevki aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah hızır mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan zişan