BAYZAR İsim Raporu:

BAYZAR Adının Yaygınlığı

BAYZAR Türkiye'de en çok kullanılan 1534. isim (... 1532. barın, 1533. bayhan, 1534. bayzar, 1535. başaran, 1536. begümhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BAYZAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BAYZAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:22 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin BAYZAR olduğu ve BAYZAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BAYZAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BAYZAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

BAYZAR Türkiye'nin en yaygın 1534. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1534. ad ise Dane ismi. BAYZAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1532. Annmarie 1533. Janelle 1534. Dane 1535. Francois 1536. Omer isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BAYZAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BAYZAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BAYZAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BAYZAR İsminin Yazılışı:

-....--.----...-.-.

Denizcilik Alfabesinde BAYZAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BAYZAR İsminin Barkod Yazılışı:

BAYZAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BAYZAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BAYZAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BAYZAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ayzar) göre bayzar ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (yzar) göre bayzar ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zar) göre bayzar ile Uyumlu İsimler :

gülizar gülfizar nazar lalezar

Son 2 harfine (ar) göre bayzar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar yaşar bahar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar mazhar zülfikar acar başar çınar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bernar bilbaşar kibar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildar medar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ BAYZAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (bayza) göre BAYZAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (bayz) göre BAYZAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bay) göre BAYZAR ile Uyumlu İsimler :

bayram baybars bayazıt bayer baycan bayhan bayındır

İlk 2 harfine (ba) göre BAYZAR ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar başak bahadır bahattin baki baran basri barbaros bahri batuhan baha bahriye babür başar barlas balkan batur baturay barkın bahadırhan barçın barın başaran bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BAYZAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

bahar başar bahtiyar

'b' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

bekir bahadır binnur bihter beşir bedir babür batur bayer billur bernar bilbaşar bingür bayındır bavver belamir bener berker birnur

BAYZAR isminin Anlamı

BAYZAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BAYZAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BAYZAR + Anlam" veya "BAYZAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BAYZAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BAYZAR adını oluşturan B, A, Y, Z, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

B
A
Y
Z
A
R
TOPLAM
2
1
28
29
1
21
82

BAYZAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1484. teoman, 1485. asuman, 1486. bayzar, 1487. sıtkı, 1488. davut, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet koray teoman asuman sıtkı davut evrim gülçin kayıhan dolakay rıdvan ömrü pakize sevil selvi varol vermi ülker ömür özgü şevki aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah hızır mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan zişan