NİGAR İsim Raporu:

NİGAR Adının Yaygınlığı

NİGAR Türkiye'de en çok kullanılan 710. isim (... 708. güzide, 709. gökay, 710. nigar, 711. hamide, 712. nüket, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı NİGAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

NİGAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:55 itibariyle yaklaşık 21,626 kişinin isminin NİGAR olduğu ve NİGAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NİGAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NİGAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

NİGAR Türkiye'nin en yaygın 710. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 710. ad ise Thanh ismi. NİGAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 708. Maxwell 709. Bobby 710. Thanh 711. Vladimir 712. Kiran isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NİGAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NİGAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NİGAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NİGAR İsminin Yazılışı:

-...--..-.-.

Denizcilik Alfabesinde NİGAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NİGAR İsminin Barkod Yazılışı:

NİGAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NİGAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NİGAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NİGAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (igar) göre nigar ile Uyumlu İsimler :

yadigar

Son 3 harfine (gar) göre nigar ile Uyumlu İsimler :

uygar toygar rüzgar

Son 2 harfine (ar) göre nigar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar yaşar bahar çağlar haydar dündar tayyar mazhar zülfikar acar başar çınar gülizar cabbar afşar ayavar bayzar bernar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildar lalezar medar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ NİGAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (niga) göre NİGAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nig) göre NİGAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ni) göre NİGAR ile Uyumlu İsimler :

nihat nilgün nihal nihan nilüfer nilay niyazi nil nimet nida nizamettin nilda nilgül nizami nişan nilsu nilberk nildan niko nilhan nilkay nilseli nidal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NİGAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ni' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

nur nilüfer nadir nehir nurer nazır naser nazar nurper nezir nefer nurfer

NİGAR isminin Anlamı

NİGAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NİGAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NİGAR + Anlam" veya "NİGAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NİGAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NİGAR adını oluşturan N, İ, G, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

N
İ
G
A
R
TOPLAM
17
12
8
1
21
59

NİGAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 584. erkan, 585. fethi, 586. nigar, 587. süha, 588. hanifi, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi süha hanifi heval ışık latif lider sait meriç namık peri saadet seçil vahap ilkan ishak akalın ataol boran diler ercin fetih nasif özde