NİDA İsim Raporu:

NİDA Adının Yaygınlığı

NİDA Türkiye'de en çok kullanılan 856. isim (... 854. nazife, 855. nejdet, 856. nida, 857. olgun, 858. polat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı NİDA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

NİDA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:46 itibariyle yaklaşık 15,342 kişinin isminin NİDA olduğu ve NİDA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NİDA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 12.82 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 4,442 NİDA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NİDA sayısı her yıl 34 kişi artıyor.

NİDA Türkiye'nin en yaygın 856. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 856. ad ise Cyrus ismi. NİDA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 854. Mike 855. Rama 856. Cyrus 857. Bart 858. Faith isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NİDA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NİDA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NİDA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NİDA İsminin Yazılışı:

-...-...-

Denizcilik Alfabesinde NİDA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NİDA İsminin Barkod Yazılışı:

NİDA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NİDA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NİDA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nidal

SON HARFLERİ NİDA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ida) göre nida ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (da) göre nida ile Uyumlu İsimler :

seda funda eda selda ferda ceyda arda şeyda sevda yelda melda verda seyda nilda yurda serda süveyda gülseda anda aysuda erda gülhüda ilayda

BAŞ HARFLERİ NİDA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (nid) göre NİDA ile Uyumlu İsimler :

nidal

İlk 2 harfine (ni) göre NİDA ile Uyumlu İsimler :

nihat nilgün nihal nihan nilüfer nilay niyazi nil nimet nigar nizamettin nilda nilgül nizami nişan nilsu nilberk nildan niko nilhan nilkay nilseli

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NİDA İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

necla nevra nilda nejla nesma nora

NİDA isminin Anlamı

NİDA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NİDA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NİDA + Anlam" veya "NİDA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NİDA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NİDA adını oluşturan N, İ, D, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 35:

N
İ
D
A
TOPLAM
17
12
5
1
35

NİDA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 59. bahar, 60. jale, 61. nida, 62. isa, 63. alp, ... Toplam 4 ismin aritmetik toplamı 35 (Binde 1.62 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bahar jale isa