SEYDA İsim Raporu:

SEYDA Adının Yaygınlığı

SEYDA Türkiye'de en çok kullanılan 1176. isim (... 1174. raziye, 1175. sencer, 1176. seyda, 1177. seyithan, 1178. sezgi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı SEYDA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

SEYDA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:20 itibariyle yaklaşık 9,009 kişinin isminin SEYDA olduğu ve SEYDA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEYDA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEYDA yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEYDA Türkiye'nin en yaygın 1176. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1176. ad ise Nitin ismi. SEYDA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1174. Hart 1175. Nirmala 1176. Nitin 1177. Lon 1178. Elie isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEYDA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEYDA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEYDA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEYDA İsminin Yazılışı:

....-.---...-

Denizcilik Alfabesinde SEYDA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEYDA İsminin Barkod Yazılışı:

SEYDA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEYDA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEYDA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEYDA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eyda) göre seyda ile Uyumlu İsimler :

ceyda şeyda süveyda

Son 3 harfine (yda) göre seyda ile Uyumlu İsimler :

ilayda

Son 2 harfine (da) göre seyda ile Uyumlu İsimler :

seda funda eda selda ferda arda sevda yelda nida melda verda nilda yurda serda gülseda anda aysuda erda gülhüda

BAŞ HARFLERİ SEYDA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (seyd) göre SEYDA ile Uyumlu İsimler :

seydi

İlk 3 harfine (sey) göre SEYDA ile Uyumlu İsimler :

seyhan seyit seyfi seyfullah seyran seyithan seyrani seyfettin seymen seyhun seyla seylan seyma seyyid

İlk 2 harfine (se) göre SEYDA ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha sevcan sevilay sebahattin sena selcan sevtap serdal sermin sertan sebahat sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra sencer sezgi selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seray sernur sevde sever serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEYDA İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'da' ile Biten İsimler :

seda selda sevda serda

's' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

sema semra selma suna sefa süha saliha süreyya sabiha semiha sena safa sıdıka süheyla sıla sina seza sebla serra süveyda simla sümeyra sara seyla saba sahra sebila sera seyma

SEYDA isminin Anlamı

SEYDA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEYDA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEYDA + Anlam" veya "SEYDA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEYDA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEYDA adını oluşturan S, E, Y, D, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

S
E
Y
D
A
TOPLAM
22
6
28
5
1
62

SEYDA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 737. garip, 738. nesma, 739. seyda, 740. fazıl, 741. hamit, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma