SARA İsim Raporu:

SARA Adının Yaygınlığı

SARA Türkiye'de en çok kullanılan 1814. isim (... 1812. samuray, 1813. sanlı, 1814. sara, 1815. sarp, 1816. satvet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SARA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SARA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:32 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin SARA olduğu ve SARA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SARA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 790.37 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 273,789 SARA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SARA sayısı her yıl 2077 kişi artıyor.

SARA Türkiye'nin en yaygın 1814. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1814. ad ise Saleh ismi. SARA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1812. Lata 1813. Royal 1814. Saleh 1815. Deane 1816. Duke isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SARA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SARA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SARA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SARA İsminin Yazılışı:

....-.-..-

Denizcilik Alfabesinde SARA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SARA İsminin Barkod Yazılışı:

SARA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SARA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SARA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SARA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ara) göre sara ile Uyumlu İsimler :

dilara buhara

Son 2 harfine (ra) göre sara ile Uyumlu İsimler :

esra zehra semra bora kübra buğra büşra nevra müberra hümeyra serra sümeyra almora lora azra nora sahra sera tuğra

BAŞ HARFLERİ SARA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sar) göre SARA ile Uyumlu İsimler :

sarper saruhan sarp

İlk 2 harfine (sa) göre SARA ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SARA İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

seda sema semra selma selda sevda suna sefa süha saliha süreyya sabiha semiha sena safa sıdıka süheyla sıla sina seza sebla serra seyda serda süveyda simla sümeyra seyla saba sahra sebila sera seyma

SARA isminin Anlamı

SARA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SARA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SARA + Anlam" veya "SARA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SARA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SARA adını oluşturan S, A, R, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 45:

S
A
R
A
TOPLAM
22
1
21
1
45

SARA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 194. lamia, 195. eran, 196. sara, 197. sema, 198. aras, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 45 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ayla banu benek bengi bilal cuma esma ferah nail lamia eran sema aras çelebi gaffar habip bigen inal nebibe imam