SABİRE İsim Raporu:

SABİRE Adının Yaygınlığı

SABİRE Türkiye'de en çok kullanılan 1806. isim (... 1804. erpulat, 1805. cansun, 1806. sabire, 1807. sabutay, 1808. sadrettin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SABİRE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SABİRE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:10 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin SABİRE olduğu ve SABİRE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SABİRE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SABİRE yaşadığını tahmin ediyoruz.

SABİRE Türkiye'nin en yaygın 1806. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1806. ad ise Marietta ismi. SABİRE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1804. Parag 1805. Sridhar 1806. Marietta 1807. Renata 1808. Pramod isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SABİRE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SABİRE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SABİRE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SABİRE İsminin Yazılışı:

....--......-..

Denizcilik Alfabesinde SABİRE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SABİRE İsminin Barkod Yazılışı:

SABİRE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SABİRE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SABİRE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SABİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (abire) göre sabire ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (bire) göre sabire ile Uyumlu İsimler :

kebire

Son 3 harfine (ire) göre sabire ile Uyumlu İsimler :

münire nadire nazire emire nezire safire semire

Son 2 harfine (re) göre sabire ile Uyumlu İsimler :

emre cemre mehpare gülnare cantüre hare mahmure mensure zennure zühre şerare filare mefkure şeküre

BAŞ HARFLERİ SABİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (sabir) göre SABİRE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (sabi) göre SABİRE ile Uyumlu İsimler :

sabiha sabit

İlk 3 harfine (sab) göre SABİRE ile Uyumlu İsimler :

sabri sabahattin sabriye sabahat sabutay saba

İlk 2 harfine (sa) göre SABİRE ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin saffet sacit said saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur safi samim satı salman sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SABİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 're' ile Biten İsimler :

safire

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

safiye saime sakine saniye simge sabriye sadiye sevde sümeyye salime salise sebile selase sevgiye sacide saide samiye selime selviye semire sevdiye sevinde sine

SABİRE isminin Anlamı

SABİRE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SABİRE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SABİRE + Anlam" veya "SABİRE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SABİRE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SABİRE adını oluşturan S, A, B, İ, R, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

S
A
B
İ
R
E
TOPLAM
22
1
2
12
21
6
64

SABİRE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 800. nuhi, 801. runa, 802. sabire, 803. sarp, 804. selcan, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet