ESTİ İsim Raporu:

ESTİ Adının Yaygınlığı

ESTİ Türkiye'de en çok kullanılan 1608. isim (... 1606. ertunga, 1607. erşen, 1608. esti, 1609. karadağ, 1610. eşkan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ESTİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ESTİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 13:51 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin ESTİ olduğu ve ESTİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ESTİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ESTİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ESTİ Türkiye'nin en yaygın 1608. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1608. ad ise Park ismi. ESTİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1606. Baxter 1607. Dewitt 1608. Park 1609. Tucker 1610. Deepa isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ESTİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ESTİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ESTİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ESTİ İsminin Yazılışı:

....-..

Denizcilik Alfabesinde ESTİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ESTİ İsminin Barkod Yazılışı:

ESTİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ESTİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ESTİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ESTİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (sti) göre esti ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ti) göre esti ile Uyumlu İsimler :

necati hayati sebati

BAŞ HARFLERİ ESTİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (est) göre ESTİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (es) göre ESTİ ile Uyumlu İsimler :

esra esin eser esat esen esma esengül esme esmeray esmahan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ESTİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

ezgi emirali erdi

ESTİ isminin Anlamı

ESTİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ESTİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ESTİ + Anlam" veya "ESTİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ESTİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ESTİ adını oluşturan E, S, T, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

E
S
T
İ
TOPLAM
6
22
24
12
64

ESTİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 788. hicran, 789. ergin, 790. esti, 791. fügen, 792. fırat, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet