BEHİYE İsim Raporu:

BEHİYE Adının Yaygınlığı

BEHİYE Türkiye'de en çok kullanılan 821. isim (... 819. bedrettin, 820. behçet, 821. behiye, 822. belma, 823. cebrail, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı BEHİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

BEHİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:16 itibariyle yaklaşık 15,327 kişinin isminin BEHİYE olduğu ve BEHİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEHİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BEHİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

BEHİYE Türkiye'nin en yaygın 821. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 821. ad ise Iris ismi. BEHİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 819. Gay 820. Vicente 821. Iris 822. Reuben 823. Chung isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEHİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEHİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEHİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEHİYE İsminin Yazılışı:

-..........-.--.

Denizcilik Alfabesinde BEHİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEHİYE İsminin Barkod Yazılışı:

BEHİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEHİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEHİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BEHİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ehiye) göre behiye ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (hiye) göre behiye ile Uyumlu İsimler :

methiye fethiye

Son 3 harfine (iye) göre behiye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye lütfiye safiye nazmiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye resmiye zülfiye raziye şaziye duriye nadiye nafiye naziye nevriye refiye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye cevriye düriye fehmiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre behiye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ BEHİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (behiy) göre BEHİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (behi) göre BEHİYE ile Uyumlu İsimler :

behice behiç

İlk 3 harfine (beh) göre BEHİYE ile Uyumlu İsimler :

behçet behzat behnan behlül behram

İlk 2 harfine (be) göre BEHİYE ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir bertan bedriye bengül beyazıt berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEHİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

bedriye

'b' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

bilge buse bahriye beste behice burçe berceste besime bilgiye bade bakiye belde birdane buyçe berke büke

BEHİYE isminin Anlamı

BEHİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEHİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEHİYE + Anlam" veya "BEHİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEHİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEHİYE adını oluşturan B, E, H, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

B
E
H
İ
Y
E
TOPLAM
2
6
10
12
28
6
64

BEHİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 779. kübra, 780. azime, 781. behiye, 782. besime, 783. beyhan, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet