HURİYE İsim Raporu:

HURİYE Adının Yaygınlığı

HURİYE Türkiye'de en çok kullanılan 840. isim (... 838. hanifi, 839. haşim, 840. huriye, 841. hami, 842. hüsniye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı HURİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

HURİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:13 itibariyle yaklaşık 15,342 kişinin isminin HURİYE olduğu ve HURİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HURİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HURİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

HURİYE Türkiye'nin en yaygın 840. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 840. ad ise Stanton ismi. HURİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 838. Ignacio 839. Iqbal 840. Stanton 841. Coleman 842. Williams isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HURİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HURİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HURİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HURİYE İsminin Yazılışı:

......-.-...-.--.

Denizcilik Alfabesinde HURİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HURİYE İsminin Barkod Yazılışı:

HURİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HURİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HURİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HURİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (uriye) göre huriye ile Uyumlu İsimler :

nuriye duriye

Son 4 harfine (riye) göre huriye ile Uyumlu İsimler :

kadriye hayriye fikriye bahriye fahriye sabriye şükriye bedriye nevriye mehriye mihriye cevriye düriye

Son 3 harfine (iye) göre huriye ile Uyumlu İsimler :

zekiye naciye lütfiye safiye nazmiye rukiye remziye saniye asiye aliye behiye hüsniye fevziye hediye sadiye resmiye zülfiye raziye şaziye methiye nadiye nafiye naziye refiye bilgiye cemaliye hamidiye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre huriye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ HURİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (huriy) göre HURİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (huri) göre HURİYE ile Uyumlu İsimler :

hurigül huri

İlk 3 harfine (hur) göre HURİYE ile Uyumlu İsimler :

hurşit

İlk 2 harfine (hu) göre HURİYE ile Uyumlu İsimler :

hulusi huzeyfe

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HURİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'hu' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

'h' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

hatice hande hanife hayriye hale halime halide hamide habibe hafize hüsniye hediye halise hasibe hamidiye hare hüdeyde hamdiye hatime huzeyfe

HURİYE isminin Anlamı

HURİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HURİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HURİYE + Anlam" veya "HURİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HURİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HURİYE adını oluşturan H, U, R, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 102:

H
U
R
İ
Y
E
TOPLAM
10
25
21
12
28
6
102

HURİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2063. ertunga, 2064. gürsu, 2065. huriye, 2066. onurcan, 2067. mansur, ... Toplam 20 ismin aritmetik toplamı 102 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tayfun abdülkadir aytekin zübeyde baturay muhsin ertunga gürsu onurcan mansur mazlum methiye yasemin şehmus şükran gülfiye oylum yaşagül ışıltan