HEDİYE İsim Raporu:

HEDİYE Adının Yaygınlığı

HEDİYE Türkiye'de en çok kullanılan 945. isim (... 943. nükhet, 944. hayrullah, 945. hediye, 946. hümeyra, 947. hürriyet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı HEDİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

HEDİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:13 itibariyle yaklaşık 12,611 kişinin isminin HEDİYE olduğu ve HEDİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HEDİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HEDİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

HEDİYE Türkiye'nin en yaygın 945. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 945. ad ise Tommy ismi. HEDİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 943. Khalil 944. Jana 945. Tommy 946. Damon 947. Saeed isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HEDİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HEDİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HEDİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HEDİYE İsminin Yazılışı:

.....-....-.--.

Denizcilik Alfabesinde HEDİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HEDİYE İsminin Barkod Yazılışı:

HEDİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HEDİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HEDİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HEDİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ediye) göre hediye ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (diye) göre hediye ile Uyumlu İsimler :

sadiye nadiye hamidiye şadiye hamdiye muradiye sevdiye

Son 3 harfine (iye) göre hediye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye lütfiye safiye nazmiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye bedriye resmiye zülfiye raziye şaziye duriye methiye nafiye naziye nevriye refiye bilgiye cemaliye mehriye mihriye sevgiye adeviye adviye assiye bakiye cevriye düriye fehmiye fethiye gülfiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre hediye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ HEDİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (hediy) göre HEDİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (hedi) göre HEDİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (hed) göre HEDİYE ile Uyumlu İsimler :

hedef

İlk 2 harfine (he) göre HEDİYE ile Uyumlu İsimler :

helin heval hepgül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HEDİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'he' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

'h' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

hatice hande hanife hayriye hale halime halide hamide habibe hafize huriye hüsniye halise hasibe hamidiye hare hüdeyde hamdiye hatime huzeyfe

HEDİYE isminin Anlamı

HEDİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HEDİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HEDİYE + Anlam" veya "HEDİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HEDİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HEDİYE adını oluşturan H, E, D, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

H
E
D
İ
Y
E
TOPLAM
10
6
5
12
28
6
67

HEDİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 911. gözde, 912. hayim, 913. hediye, 914. saffet, 915. orhan, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal