HALİDE İsim Raporu:

HALİDE Adının Yaygınlığı

HALİDE Türkiye'de en çok kullanılan 685. isim (... 683. asena, 684. aygül, 685. halide, 686. zübeyde, 687. aşkın, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı HALİDE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

HALİDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:30 itibariyle yaklaşık 21,619 kişinin isminin HALİDE olduğu ve HALİDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HALİDE adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 HALİDE yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada HALİDE sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

HALİDE Türkiye'nin en yaygın 685. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 685. ad ise Brown ismi. HALİDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 683. Emilio 684. Alton 685. Brown 686. Sherry 687. Augusto isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HALİDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HALİDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HALİDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HALİDE İsminin Yazılışı:

.....-.-....-...

Denizcilik Alfabesinde HALİDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HALİDE İsminin Barkod Yazılışı:

HALİDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HALİDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HALİDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HALİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (alide) göre halide ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lide) göre halide ile Uyumlu İsimler :

jülide

Son 3 harfine (ide) göre halide ile Uyumlu İsimler :

feride güzide hamide cahide nahide zahide nadide raşide vahide sacide cavide kaside maide müfide naide nüvide orkide reşide saide

Son 2 harfine (de) göre halide ile Uyumlu İsimler :

gözde hande zübeyde asude müjde sevde azade gülde gülzade ahude hüdeyde bade belde mesude rüveyde sevinde özde

BAŞ HARFLERİ HALİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (halid) göre HALİDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (hali) göre HALİDE ile Uyumlu İsimler :

halil halit halis halime halim halise

İlk 3 harfine (hal) göre HALİDE ile Uyumlu İsimler :

haluk hale haldun halenur halef

İlk 2 harfine (ha) göre HALİDE ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan hatice hande harun hakkı handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı hayri hayati hamza hanife hayriye habib hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HALİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

hande hamide

'h' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

hatice hanife hayriye hale halime habibe hafize huriye hüsniye hediye halise hasibe hamidiye hare hüdeyde hamdiye hatime huzeyfe

HALİDE isminin Anlamı

HALİDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HALİDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HALİDE + Anlam" veya "HALİDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HALİDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HALİDE adını oluşturan H, A, L, İ, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

H
A
L
İ
D
E
TOPLAM
10
1
15
12
5
6
49

HALİDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 261. aslı, 262. gül, 263. halide, 264. akman, 265. ekber, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

emre alev alican aslı gül akman ekber ekin erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla sacide abidin aşkı gokce berke ferdağ medar saki