MEDAR İsim Raporu:

MEDAR Adının Yaygınlığı

MEDAR Türkiye'de en çok kullanılan 2216. isim (... 2214. manol, 2215. manolya, 2216. medar, 2217. mefaret, 2218. mefkure, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı MEDAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

MEDAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:29 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin MEDAR olduğu ve MEDAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MEDAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MEDAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

MEDAR Türkiye'nin en yaygın 2216. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2216. ad ise Cullen ismi. MEDAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2214. San 2215. Tran 2216. Cullen 2217. Jayantilal 2218. Valentine isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MEDAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MEDAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MEDAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MEDAR İsminin Yazılışı:

--.-...-.-.

Denizcilik Alfabesinde MEDAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MEDAR İsminin Barkod Yazılışı:

MEDAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MEDAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MEDAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MEDAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (edar) göre medar ile Uyumlu İsimler :

sedar

Son 3 harfine (dar) göre medar ile Uyumlu İsimler :

serdar haydar dündar didar ildar sidar

Son 2 harfine (ar) göre medar ile Uyumlu İsimler :

pınar yaşar bahar çağlar nigar tayyar uygar mazhar zülfikar acar başar çınar gülizar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bayzar bernar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar ensar gaffar diyar gülbahar sancar lalezar okyar ruhsar senar

BAŞ HARFLERİ MEDAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (meda) göre MEDAR ile Uyumlu İsimler :

medaim

İlk 3 harfine (med) göre MEDAR ile Uyumlu İsimler :

medine mediha medet medih

İlk 2 harfine (me) göre MEDAR ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem merve mesut mehtap melike meral mert melek mete melih meryem mevlüt meriç melis melahat mehdi meliha melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa merih mehpare mennan merter mervan methiye mevhibe mensuri mebruke mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure meram mergül memiş mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur merdan mertcan merva mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MEDAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

muzaffer muammer mahir münevver mazhar mansur müyesser merter mukadder macir mahmur mefkür mehser müzekker muhtar mensur muteber mücevher münir müzeher

MEDAR isminin Anlamı

MEDAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MEDAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MEDAR + Anlam" veya "MEDAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MEDAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MEDAR adını oluşturan M, E, D, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

M
E
D
A
R
TOPLAM
16
6
5
1
21
49

MEDAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 279. berke, 280. ferdağ, 281. medar, 282. saki, 283. okan, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

emre alev alican aslı gül halide akman ekber ekin erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla sacide abidin aşkı gokce berke ferdağ saki