MELEK İsim Raporu:

MELEK Adının Yaygınlığı

MELEK Türkiye'de en çok kullanılan 213. isim (... 211. eren, 212. halit, 213. melek, 214. abdurrahman, 215. handan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 920 kişiden birinin adı MELEK ve ismin yaygınlık oranı binde 1.09.

MELEK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:57 itibariyle yaklaşık 98,300 kişinin isminin MELEK olduğu ve MELEK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1296 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MELEK adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,480 MELEK yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada MELEK sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

MELEK Türkiye'nin en yaygın 213. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 213. ad ise Jos ismi. MELEK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 211. Jacob 212. Evan 213. Jos 214. Jill 215. Frances isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MELEK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MELEK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MELEK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MELEK İsminin Yazılışı:

--..-...-.-

Denizcilik Alfabesinde MELEK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MELEK İsminin Barkod Yazılışı:

MELEK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MELEK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MELEK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

meleknaz

SON HARFLERİ MELEK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elek) göre melek ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lek) göre melek ile Uyumlu İsimler :

dilek bilek

Son 2 harfine (ek) göre melek ile Uyumlu İsimler :

ipek emek petek benek şimşek çiçek gülçiçek zeybek

BAŞ HARFLERİ MELEK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (mele) göre MELEK ile Uyumlu İsimler :

meleknaz

İlk 3 harfine (mel) göre MELEK ile Uyumlu İsimler :

meltem melike melih melis melahat meliha melik melda melisa melise melikşah

İlk 2 harfine (me) göre MELEK ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin merve mesut mehtap meral mert mete meryem mevlüt meriç mehdi medine menderes menekşe metehan mecit mehlika merih mehpare mediha mennan merter mervan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş memduh mensure meram mergül memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri memduha memnune mensur merdan mertcan merva mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MELEK İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'ek' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

melik muvaffak malik müşfik

MELEK isminin Anlamı

MELEK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MELEK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MELEK + Anlam" veya "MELEK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MELEK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MELEK adını oluşturan M, E, L, E, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

M
E
L
E
K
TOPLAM
16
6
15
6
14
57

MELEK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 513. vehbi, 514. medet, 515. melek, 516. doğu, 517. saime, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feride feriha nihan hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine