FUAT İsim Raporu:

FUAT Adının Yaygınlığı

FUAT Türkiye'de en çok kullanılan 127. isim (... 125. taner, 126. tuba, 127. fuat, 128. kamil, 129. mine, ...). Ülkemizde yaklaşık her 640 kişiden birinin adı FUAT ve ismin yaygınlık oranı binde 1.56.

FUAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:32 itibariyle yaklaşık 140,686 kişinin isminin FUAT olduğu ve FUAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1854 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FUAT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 FUAT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada FUAT sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

FUAT Türkiye'nin en yaygın 127. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 127. ad ise Cynthia ismi. FUAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 125. Warren 126. Catherine 127. Cynthia 128. Phillip 129. Beth isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FUAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FUAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FUAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FUAT İsminin Yazılışı:

..-...-.--

Denizcilik Alfabesinde FUAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FUAT İsminin Barkod Yazılışı:

FUAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FUAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FUAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FUAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (uat) göre fuat ile Uyumlu İsimler :

suat

Son 2 harfine (at) göre fuat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat nihat ferhat nevzat fırat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ FUAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (fua) göre FUAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (fu) göre FUAT ile Uyumlu İsimler :

funda fulya furkan fuldan fulden

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FUAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'f' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

fikret ferhat fırat ferit fazilet feragat ferzat fitnat firat

FUAT isminin Anlamı

FUAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FUAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FUAT + Anlam" veya "FUAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FUAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FUAT adını oluşturan F, U, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

F
U
A
T
TOPLAM
7
25
1
24
57

FUAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 492. mahya, 493. berhan, 494. fuat, 495. ahmet, 496. avni, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feride feriha nihan hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine