RUHAT İsim Raporu:

RUHAT Adının Yaygınlığı

RUHAT Türkiye'de en çok kullanılan 1447. isim (... 1445. rahile, 1446. reyyan, 1447. ruhat, 1448. rumeysa, 1449. salman, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı RUHAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

RUHAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:54 itibariyle yaklaşık 6,312 kişinin isminin RUHAT olduğu ve RUHAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

RUHAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda RUHAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

RUHAT Türkiye'nin en yaygın 1447. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1447. ad ise West ismi. RUHAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1445. Kai 1446. Yousef 1447. West 1448. Porter 1449. Padma isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

RUHAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde RUHAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde RUHAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde RUHAT İsminin Yazılışı:

.-...-.....--

Denizcilik Alfabesinde RUHAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

RUHAT İsminin Barkod Yazılışı:

RUHAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(RUHAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

RUHAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ RUHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (uhat) göre ruhat ile Uyumlu İsimler :

zuhat

Son 3 harfine (hat) göre ruhat ile Uyumlu İsimler :

serhat nihat ferhat cihat mithat melahat sebahat nebahat nezahat sabahat semahat rohat semihat

Son 2 harfine (at) göre ruhat ile Uyumlu İsimler :

murat sedat suat fuat nevzat fırat vedat nejat kürşat rıfat esat cevat reşat talat berat polat dilşat behzat müjdat necat imdat onat tevrat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat sonat hürşat vuslat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ RUHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ruha) göre RUHAT ile Uyumlu İsimler :

ruhan

İlk 3 harfine (ruh) göre RUHAT ile Uyumlu İsimler :

ruhi ruhsat ruhşat ruhsar ruhsen

İlk 2 harfine (ru) göre RUHAT ile Uyumlu İsimler :

rukiye ruşen ruken rumeysa rukan runa rudi rukiyye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ RUHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ru' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

ruhsat ruhşat

'r' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

rıfat reşit reşat raşit rafet rohat refet

RUHAT isminin Anlamı

RUHAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size RUHAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "RUHAT + Anlam" veya "RUHAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
RUHAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

RUHAT adını oluşturan R, U, H, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 81:

R
U
H
A
T
TOPLAM
21
25
10
1
24
81

RUHAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1479. durdu, 1480. nazime, 1481. ruhat, 1482. hikmet, 1483. koray, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 81 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oğuz serkan ferzan ayşin burçin candemir nuran fevzi raşit kahraman keziban korhan kutan lokman ümran onur mehser müjgan noyan rengin ülkü ünsal zühal utkan ceylin dilruba jasmin mefaret durdu nazime