FEVZİ İsim Raporu:

FEVZİ Adının Yaygınlığı

FEVZİ Türkiye'de en çok kullanılan 360. isim (... 358. sultan, 359. sevda, 360. fevzi, 361. gürsel, 362. nejat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,550 kişiden birinin adı FEVZİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.65.

FEVZİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:37 itibariyle yaklaşık 58,674 kişinin isminin FEVZİ olduğu ve FEVZİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 773 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FEVZİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 FEVZİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada FEVZİ sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

FEVZİ Türkiye'nin en yaygın 360. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 360. ad ise Marilyn ismi. FEVZİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 358. Chas 359. Claire 360. Marilyn 361. Ellis 362. Clyde isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FEVZİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FEVZİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FEVZİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FEVZİ İsminin Yazılışı:

..-.....---....

Denizcilik Alfabesinde FEVZİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FEVZİ İsminin Barkod Yazılışı:

FEVZİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FEVZİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FEVZİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

fevziye

SON HARFLERİ FEVZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (evzi) göre fevzi ile Uyumlu İsimler :

mevzi

Son 3 harfine (vzi) göre fevzi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (zi) göre fevzi ile Uyumlu İsimler :

remzi niyazi gazi feyzi sezi suzi battalgazi

BAŞ HARFLERİ FEVZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (fevz) göre FEVZİ ile Uyumlu İsimler :

fevziye

İlk 3 harfine (fev) göre FEVZİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (fe) göre FEVZİ ile Uyumlu İsimler :

ferhat ferda fehmi feyza feridun ferhan ferit ferruh feride ferdi fethi feray feyzullah ferzan feza ferah feryal feyyaz fethullah fecri feriha fettah feyzi feragat ferahim ferhun ferrah feruze ferzat feyhan feyruz feyzan fehim fehmile fehmiye fehime ferahnaz ferdağ ferudun ferya fethiye fetih

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FEVZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'fe' ile başlayıp 'zi' ile Biten İsimler :

feyzi

'f' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

fahri fehmi ferdi fethi fikri fecri fadi

FEVZİ isminin Anlamı

FEVZİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FEVZİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FEVZİ + Anlam" veya "FEVZİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FEVZİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FEVZİ adını oluşturan F, E, V, Z, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 81:

F
E
V
Z
İ
TOPLAM
7
6
27
29
12
81

FEVZİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1456. candemir, 1457. nuran, 1458. fevzi, 1459. raşit, 1460. kahraman, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 81 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oğuz serkan ferzan ayşin burçin candemir nuran raşit kahraman keziban korhan kutan lokman ümran onur mehser müjgan noyan rengin ülkü ünsal zühal utkan ceylin dilruba jasmin mefaret durdu nazime ruhat