GÜRSEL İsim Raporu:

GÜRSEL Adının Yaygınlığı

GÜRSEL Türkiye'de en çok kullanılan 361. isim (... 359. sevda, 360. fevzi, 361. gürsel, 362. nejat, 363. seyhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,550 kişiden birinin adı GÜRSEL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.65.

GÜRSEL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:25 itibariyle yaklaşık 58,570 kişinin isminin GÜRSEL olduğu ve GÜRSEL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 773 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜRSEL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜRSEL yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜRSEL Türkiye'nin en yaygın 361. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 361. ad ise Ellis ismi. GÜRSEL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 359. Claire 360. Marilyn 361. Ellis 362. Clyde 363. Justin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜRSEL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜRSEL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜRSEL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜRSEL İsminin Yazılışı:

--...-.-......-..

Denizcilik Alfabesinde GÜRSEL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜRSEL İsminin Barkod Yazılışı:

GÜRSEL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜRSEL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜRSEL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜRSEL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ürsel) göre gürsel ile Uyumlu İsimler :

mürsel

Son 4 harfine (rsel) göre gürsel ile Uyumlu İsimler :

nursel ersel birsel

Son 3 harfine (sel) göre gürsel ile Uyumlu İsimler :

aysel yüksel veysel göksel tansel günsel cansel

Son 2 harfine (el) göre gürsel ile Uyumlu İsimler :

sibel emel yücel zeynel şenel ezel gürel tuncel öncel mübeccel temel adıgüzel sonel ecmel türel sürel izbel şemvel erel minel neytel zerel

BAŞ HARFLERİ GÜRSEL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gürse) göre GÜRSEL ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (gürs) göre GÜRSEL ile Uyumlu İsimler :

gürsan gürsal gürsoy gürsu

İlk 3 harfine (gür) göre GÜRSEL ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürhan güray gürol gürcan gürbüz gürel güralp gürler gürani gürtuğ

İlk 2 harfine () göre GÜRSEL ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli gülhan güzin gülen güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güvenir gülhal günal güllü gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜRSEL İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'el' ile Biten İsimler :

günsel gürel

'g' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

gül gönül göksel gürol gülnihal güldal göksal günhal gürsal gülhal günal günol göknil

GÜRSEL isminin Anlamı

GÜRSEL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜRSEL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜRSEL + Anlam" veya "GÜRSEL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜRSEL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜRSEL adını oluşturan G, Ü, R, S, E, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 98:

G
Ü
R
S
E
L
TOPLAM
8
26
21
22
6
15
98

GÜRSEL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1969. tanzer, 1970. gülser, 1971. gürsel, 1972. müşfik, 1973. sunday, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 98 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

timur cantüre tuncay tanzer gülser müşfik sunday hamdullah lütfü muvaffak erciyes toprak turali turhan übeyit ömrüm birnur düriye fatmagül günsu hümmet munise münire sergül