EZEL İsim Raporu:

EZEL Adının Yaygınlığı

EZEL Türkiye'de en çok kullanılan 931. isim (... 929. ertunç, 930. evin, 931. ezel, 932. sırrı, 933. nurçin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı EZEL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

EZEL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:32 itibariyle yaklaşık 12,637 kişinin isminin EZEL olduğu ve EZEL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EZEL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EZEL yaşadığını tahmin ediyoruz.

EZEL Türkiye'nin en yaygın 931. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 931. ad ise Barrett ismi. EZEL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 929. Trent 930. Avery 931. Barrett 932. Watson 933. Hill isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EZEL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EZEL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EZEL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EZEL İsminin Yazılışı:

.--....-..

Denizcilik Alfabesinde EZEL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EZEL İsminin Barkod Yazılışı:

EZEL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EZEL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EZEL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ EZEL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zel) göre ezel ile Uyumlu İsimler :

adıgüzel

Son 2 harfine (el) göre ezel ile Uyumlu İsimler :

sibel emel yücel aysel yüksel veysel gürsel göksel nursel zeynel tansel ersel şenel günsel gürel mürsel tuncel cansel öncel mübeccel temel sonel ecmel türel sürel izbel şemvel birsel erel minel neytel zerel

BAŞ HARFLERİ EZEL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (eze) göre EZEL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ez) göre EZEL ile Uyumlu İsimler :

ezgi ezgin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EZEL İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

erdal erol emel ertuğrul esengül ersel erbil erdil eftal emsal erkal eylül ecmel edagül eksal ergül ersal efil erdebil erel eflal

EZEL isminin Anlamı

EZEL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EZEL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EZEL + Anlam" veya "EZEL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EZEL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EZEL adını oluşturan E, Z, E, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 56:

E
Z
E
L
TOPLAM
6
29
6
15
56

EZEL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 474. eray, 475. erbil, 476. ezel, 477. seden, 478. ikbali, ... Toplam 26 ismin aritmetik toplamı 56 (Binde 10.52 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nadir arman aslan hatice barçın beril birdal eray erbil seden ikbali galip müge nedim macit medaim nadile recep alihan bahrem behram belçin bircan hazal mahya