MACİT İsim Raporu:

MACİT Adının Yaygınlığı

MACİT Türkiye'de en çok kullanılan 776. isim (... 774. nazmi, 775. sıddık, 776. macit, 777. medine, 778. nagihan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı MACİT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

MACİT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 04-03-2024 00:14 itibariyle yaklaşık 17,964 kişinin isminin MACİT olduğu ve MACİT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MACİT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 492 MACİT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada MACİT sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

MACİT Türkiye'nin en yaygın 776. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 776. ad ise Jacques ismi. MACİT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 774. Dudley 775. Tim 776. Jacques 777. Lesley 778. Wei isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MACİT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MACİT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MACİT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MACİT İsminin Yazılışı:

--.--.-...-

Denizcilik Alfabesinde MACİT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MACİT İsminin Barkod Yazılışı:

MACİT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MACİT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MACİT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MACİT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (acit) göre macit ile Uyumlu İsimler :

sacit

Son 3 harfine (cit) göre macit ile Uyumlu İsimler :

mecit

Son 2 harfine (it) göre macit ile Uyumlu İsimler :

ümit halit sait hamit cahit ferit reşit müfit seyit mücahit yiğit cavit raşit sabit nahit hurşit vahit cemşit nüvit übeyit birgit ecevit

BAŞ HARFLERİ MACİT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (maci) göre MACİT ile Uyumlu İsimler :

macir

İlk 3 harfine (mac) göre MACİT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ma) göre MACİT ile Uyumlu İsimler :

mahmut mahir makbule mazhar mansur mazlum maruf malik mahmur mahmure mahru mahfuz mahrumi mahsum mahya maide manol manolya

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MACİT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ma' ile başlayıp 'it' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

mehmet murat mahmut mesut muhammet mert mevlüt mithat melahat müfit mücahit mecit mürüvvet müjdat medet mut müferet mefaret

MACİT isminin Anlamı

MACİT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MACİT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MACİT + Anlam" veya "MACİT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MACİT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MACİT adını oluşturan M, A, C, İ, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 56:

M
A
C
İ
T
TOPLAM
16
1
3
12
24
56

MACİT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 480. müge, 481. nedim, 482. macit, 483. medaim, 484. nadile, ... Toplam 26 ismin aritmetik toplamı 56 (Binde 10.52 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nadir arman aslan hatice barçın beril birdal eray erbil ezel seden ikbali galip müge nedim medaim nadile recep alihan bahrem behram belçin bircan hazal mahya