ÜMİT İsim Raporu:

ÜMİT Adının Yaygınlığı

ÜMİT Türkiye'de en çok kullanılan 52. isim (... 50. abdullah, 51. erkan, 52. ümit, 53. arzu, 54. ayhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 351 kişiden birinin adı ÜMİT ve ismin yaygınlık oranı binde 2.85.

ÜMİT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 12:57 itibariyle yaklaşık 257,212 kişinin isminin ÜMİT olduğu ve ÜMİT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3387 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÜMİT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÜMİT yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÜMİT Türkiye'nin en yaygın 52. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 52. ad ise Frank ismi. ÜMİT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 50. Martin 51. Louis 52. Frank 53. Timothy 54. Matthew isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÜMİT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÜMİT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÜMİT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÜMİT İsminin Yazılışı:

..---..-

Denizcilik Alfabesinde ÜMİT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÜMİT İsminin Barkod Yazılışı:

ÜMİT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÜMİT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÜMİT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÜMİT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (mit) göre ümit ile Uyumlu İsimler :

hamit

Son 2 harfine (it) göre ümit ile Uyumlu İsimler :

halit sait cahit ferit reşit müfit seyit mücahit sacit yiğit cavit macit raşit sabit mecit nahit hurşit vahit cemşit nüvit übeyit birgit ecevit

BAŞ HARFLERİ ÜMİT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ümi) göre ÜMİT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (üm) göre ÜMİT ile Uyumlu İsimler :

ümran ümmü ümeyye ümmühan ümmet ümmiye ümmügül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÜMİT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ü' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

ülfet übeyit ümmet

ÜMİT isminin Anlamı

ÜMİT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÜMİT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÜMİT + Anlam" veya "ÜMİT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÜMİT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÜMİT adını oluşturan Ü, M, İ, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

Ü
M
İ
T
TOPLAM
26
16
12
24
78

ÜMİT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1338. ismail, 1339. ergün, 1340. ümit, 1341. feryal, 1342. nevim, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin