ARZU İsim Raporu:

ARZU Adının Yaygınlığı

ARZU Türkiye'de en çok kullanılan 53. isim (... 51. erkan, 52. ümit, 53. arzu, 54. ayhan, 55. kadir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 359 kişiden birinin adı ARZU ve ismin yaygınlık oranı binde 2.78.

ARZU adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 11:39 itibariyle yaklaşık 250,124 kişinin isminin ARZU olduğu ve ARZU isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3304 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ARZU adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,478 ARZU yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ARZU sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

ARZU Türkiye'nin en yaygın 53. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 53. ad ise Timothy ismi. ARZU adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 51. Louis 52. Frank 53. Timothy 54. Matthew 55. Eugene isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ARZU isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ARZU İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ARZU İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ARZU İsminin Yazılışı:

.-.-.--....-

Denizcilik Alfabesinde ARZU İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ARZU İsminin Barkod Yazılışı:

ARZU ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ARZU adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ARZU KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

arzum arzugül arzuman

SON HARFLERİ ARZU İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (rzu) göre arzu ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (zu) göre arzu ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ ARZU İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (arz) göre ARZU ile Uyumlu İsimler :

arzum arzugül arzuman

İlk 2 harfine (ar) göre ARZU ile Uyumlu İsimler :

arif arda armağan arife arslan arman arkan argun artun aras arbay arefe arkun artuner arin arkın arıkan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ARZU İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'u' ile Biten İsimler :

ahu aysu asu aybanu

ARZU isminin Anlamı

ARZU Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ARZU isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ARZU + Anlam" veya "ARZU isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ARZU ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ARZU adını oluşturan A, R, Z, U harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 76:

A
R
Z
U
TOPLAM
1
21
29
25
76

ARZU ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1246. şekip, 1247. yalçın, 1248. arzu, 1249. serdar, 1250. özden, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 76 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yalçın serdar özden burcu aysu ayten burhan çağlayan duru ergül fulya güler ökkeş gürcan gürel hakikat sühan hayati merve dönger numan rüya safiye sevcan özhan aynaz hicret hüsna kartal neşet şehlem orkide yadigar