KADİR İsim Raporu:

KADİR Adının Yaygınlığı

KADİR Türkiye'de en çok kullanılan 55. isim (... 53. arzu, 54. ayhan, 55. kadir, 56. özge, 57. selçuk, ...). Ülkemizde yaklaşık her 364 kişiden birinin adı KADİR ve ismin yaygınlık oranı binde 2.75.

KADİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:54 itibariyle yaklaşık 248,005 kişinin isminin KADİR olduğu ve KADİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3269 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KADİR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,973 KADİR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada KADİR sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

KADİR Türkiye'nin en yaygın 55. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 55. ad ise Eugene ismi. KADİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 53. Timothy 54. Matthew 55. Eugene 56. Wayne 57. Philip isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KADİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KADİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KADİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KADİR İsminin Yazılışı:

-.-.--.....-.

Denizcilik Alfabesinde KADİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KADİR İsminin Barkod Yazılışı:

KADİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KADİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KADİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

abdülkadir

SON HARFLERİ KADİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (adir) göre kadir ile Uyumlu İsimler :

nadir

Son 3 harfine (dir) göre kadir ile Uyumlu İsimler :

bedir

Son 2 harfine (ir) göre kadir ile Uyumlu İsimler :

bekir tahir şakir cihangir emir mahir özdemir üzeyir demir beşir cevahir zübeyir ebubekir cabir nehir yasir aydemir fahir candemir güvenir macir zahir belamir dengir nezir münir semir

BAŞ HARFLERİ KADİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kadi) göre KADİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (kad) göre KADİR ile Uyumlu İsimler :

kadriye kader kadri kadem

İlk 2 harfine (ka) göre KADİR ile Uyumlu İsimler :

kamil kaan kazım kaya kahraman kağan kamile kasım kamuran kamer kani kayhan kaşif karadağ kayıhan kahya kalender kamuray karani kartal kaside

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KADİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ka' ile başlayıp 'ir' ile Biten İsimler :

'k' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

kader kamer kevser kunter kibar kalender

KADİR isminin Anlamı

KADİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KADİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KADİR + Anlam" veya "KADİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KADİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KADİR adını oluşturan K, A, D, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 53:

K
A
D
İ
R
TOPLAM
14
1
5
12
21
53

KADİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 379. nuh, 380. batu, 381. kadir, 382. afşar, 383. arbay, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 53 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

afşar arbay ceren behnan ceyla cazibe cemali diğdem dilcan esat halil hanife hasibe hilal kadri macir sadık vecdi canip çilem eftal hakim hanefi