NEHİR İsim Raporu:

NEHİR Adının Yaygınlığı

NEHİR Türkiye'de en çok kullanılan 1089. isim (... 1087. necat, 1088. nedret, 1089. nehir, 1090. nezahat, 1091. nezaket, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı NEHİR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

NEHİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:18 itibariyle yaklaşık 9,009 kişinin isminin NEHİR olduğu ve NEHİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEHİR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEHİR yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEHİR Türkiye'nin en yaygın 1089. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1089. ad ise Bob ismi. NEHİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1087. Dave 1088. Tuan 1089. Bob 1090. Joaquin 1091. Norris isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEHİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEHİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEHİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEHİR İsminin Yazılışı:

-.........-.

Denizcilik Alfabesinde NEHİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEHİR İsminin Barkod Yazılışı:

NEHİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEHİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEHİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEHİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ehir) göre nehir ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (hir) göre nehir ile Uyumlu İsimler :

tahir mahir cevahir fahir zahir

Son 2 harfine (ir) göre nehir ile Uyumlu İsimler :

kadir bekir şakir cihangir abdülkadir nadir emir özdemir üzeyir demir beşir zübeyir bedir ebubekir cabir yasir aydemir candemir güvenir macir belamir dengir nezir münir semir

BAŞ HARFLERİ NEHİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nehi) göre NEHİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (neh) göre NEHİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ne) göre NEHİR ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEHİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'ir' ile Biten İsimler :

nezir

'n' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

nur nilüfer nadir nigar nurer nazır naser nazar nurper nefer nurfer

NEHİR isminin Anlamı

NEHİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEHİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEHİR + Anlam" veya "NEHİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEHİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEHİR adını oluşturan N, E, H, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

N
E
H
İ
R
TOPLAM
17
6
10
12
21
66

NEHİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 876. nagihan, 877. nazif, 878. nehir, 879. ilhami, 880. rahime, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale