ZELAL İsim Raporu:

ZELAL Adının Yaygınlığı

ZELAL Türkiye'de en çok kullanılan 1129. isim (... 1127. üstün, 1128. zekai, 1129. zelal, 1130. zühtü, 1131. zülfiye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ZELAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ZELAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:43 itibariyle yaklaşık 9,016 kişinin isminin ZELAL olduğu ve ZELAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ZELAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ZELAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ZELAL Türkiye'nin en yaygın 1129. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1129. ad ise Georges ismi. ZELAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1127. Khaled 1128. Rolf 1129. Georges 1130. Fatima 1131. Hee isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ZELAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ZELAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ZELAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ZELAL İsminin Yazılışı:

--....-...-.-..

Denizcilik Alfabesinde ZELAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ZELAL İsminin Barkod Yazılışı:

ZELAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ZELAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ZELAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ZELAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elal) göre zelal ile Uyumlu İsimler :

celal delal

Son 3 harfine (lal) göre zelal ile Uyumlu İsimler :

hilal bilal iclal zülal eflal

Son 2 harfine (al) göre zelal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal cemal meral nihal ünal zuhal seval ünsal vural köksal zühal serdal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral ikbal önal güldal göksal heval eftal emsal erkal yenal benal cevval eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ ZELAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (zela) göre ZELAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (zel) göre ZELAL ile Uyumlu İsimler :

zeliha zelha

İlk 2 harfine (ze) göre ZELAL ile Uyumlu İsimler :

zeynep zehra zeki zekiye zekeriya zerrin zeynel zekai zennure zeren zevcan zekayi zeran zerel zeybek zeycan zeynal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ZELAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ze' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

zeynal

'z' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

zuhal zeynel zühal zülal zerel zümral

ZELAL isminin Anlamı

ZELAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ZELAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ZELAL + Anlam" veya "ZELAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ZELAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ZELAL adını oluşturan Z, E, L, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

Z
E
L
A
L
TOPLAM
29
6
15
1
15
66

ZELAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 888. yegane, 889. islam, 890. zelal, 891. barkın, 892. cavidan, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale