ORYAL İsim Raporu:

ORYAL Adının Yaygınlığı

ORYAL Türkiye'de en çok kullanılan 1038. isim (... 1036. elmas, 1037. emek, 1038. oryal, 1039. yekta, 1040. güniz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ORYAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ORYAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:27 itibariyle yaklaşık 9,025 kişinin isminin ORYAL olduğu ve ORYAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ORYAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ORYAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ORYAL Türkiye'nin en yaygın 1038. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1038. ad ise Sherri ismi. ORYAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1036. Garcia 1037. Aruna 1038. Sherri 1039. Alvaro 1040. Darin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ORYAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ORYAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ORYAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ORYAL İsminin Yazılışı:

---.-.-.--.-.-..

Denizcilik Alfabesinde ORYAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ORYAL İsminin Barkod Yazılışı:

ORYAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ORYAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ORYAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ORYAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ryal) göre oryal ile Uyumlu İsimler :

feryal

Son 3 harfine (yal) göre oryal ile Uyumlu İsimler :

hayal

Son 2 harfine (al) göre oryal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval ünsal vural köksal zühal serdal iclal gülnihal hazal birdal koral zelal ikbal önal güldal göksal heval zülal eftal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal günal şevval şimal battal bermal neval kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ ORYAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (orya) göre ORYAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ory) göre ORYAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (or) göre ORYAL ile Uyumlu İsimler :

orhan orçun orkun orhun orbay orkan oruç oral orkide ortaç oray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ORYAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'or' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

oral

'o' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

ORYAL isminin Anlamı

ORYAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ORYAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ORYAL + Anlam" veya "ORYAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ORYAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ORYAL adını oluşturan O, R, Y, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 83:

O
R
Y
A
L
TOPLAM
18
21
28
1
15
83

ORYAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1521. doruk, 1522. bilgiye, 1523. oryal, 1524. emirali, 1525. fisun, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 83 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

reyhan gülşah meltem doruk bilgiye emirali fisun gürhan letafet mutan olgun ruken sevim sualp tolgan uygar zevcan ömercan özger emirhan gülfer gülseda göktan peyami rojbin selihan semire uzay özgecan