KEMAL İsim Raporu:

KEMAL Adının Yaygınlığı

KEMAL Türkiye'de en çok kullanılan 16. isim (... 14. ismail, 15. özlem, 16. kemal, 17. ayşe, 18. levent, ...). Ülkemizde yaklaşık her 178 kişiden birinin adı KEMAL ve ismin yaygınlık oranı binde 5.6.

KEMAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:12 itibariyle yaklaşık 504,520 kişinin isminin KEMAL olduğu ve KEMAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 6656 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KEMAL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 17.09 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 5,917 KEMAL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada KEMAL sayısı her yıl 45 kişi artıyor.

KEMAL Türkiye'nin en yaygın 16. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 16. ad ise Lee ismi. KEMAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 14. Alan 15. Ann 16. Lee 17. Steven 18. Stephen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KEMAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KEMAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KEMAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KEMAL İsminin Yazılışı:

-.-.--.-.-..

Denizcilik Alfabesinde KEMAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KEMAL İsminin Barkod Yazılışı:

KEMAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KEMAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KEMAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

kemalcan kemalettin

SON HARFLERİ KEMAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (emal) göre kemal ile Uyumlu İsimler :

cemal

Son 3 harfine (mal) göre kemal ile Uyumlu İsimler :

şimal bermal

Son 2 harfine (al) göre kemal ile Uyumlu İsimler :

erdal hilal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval ünsal vural köksal zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal göksal heval zülal eftal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal günal şevval battal neval hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ KEMAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kema) göre KEMAL ile Uyumlu İsimler :

kemalcan kemalettin

İlk 3 harfine (kem) göre KEMAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ke) göre KEMAL ile Uyumlu İsimler :

kenan kerem kerim keziban kezban kevser kebire keramettin kerami kerimcan kerime kerimhan keskin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KEMAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ke' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

'k' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

kamil köksal koral kurtul kutsal kartal

KEMAL isminin Anlamı

KEMAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KEMAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KEMAL + Anlam" veya "KEMAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KEMAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KEMAL adını oluşturan K, E, M, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

K
E
M
A
L
TOPLAM
14
6
16
1
15
52

KEMAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 345. odhan, 346. inanç, 347. kemal, 348. naime, 349. sina, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu