BURÇ İsim Raporu:

BURÇ Adının Yaygınlığı

BURÇ Türkiye'de en çok kullanılan 1562. isim (... 1560. birtan, 1561. şerifhan, 1562. burç, 1563. bükem, 1564. bünyan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BURÇ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BURÇ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:48 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin BURÇ olduğu ve BURÇ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BURÇ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BURÇ yaşadığını tahmin ediyoruz.

BURÇ Türkiye'nin en yaygın 1562. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1562. ad ise Pushpa ismi. BURÇ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1560. Surinder 1561. Swati 1562. Pushpa 1563. Patti 1564. Renuka isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BURÇ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BURÇ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BURÇ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BURÇ İsminin Yazılışı:

-.....-.-.-.-.

Denizcilik Alfabesinde BURÇ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BURÇ İsminin Barkod Yazılışı:

BURÇ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BURÇ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BURÇ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

burçin burçak burçe

SON HARFLERİ BURÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (urç) göre burç ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre burç ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ BURÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (bur) göre BURÇ ile Uyumlu İsimler :

burak burcu burçin burhan burçak burkay burçe burhanettin

İlk 2 harfine (bu) göre BURÇ ile Uyumlu İsimler :

buket buğra buse buğrahan bulut buhara bulutcan buyçe buhari buğrakan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BURÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

'b' ile başlayıp 'ç' ile Biten İsimler :

behiç

BURÇ isminin Anlamı

BURÇ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BURÇ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BURÇ + Anlam" veya "BURÇ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BURÇ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BURÇ adını oluşturan B, U, R, Ç harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

B
U
R
Ç
TOPLAM
2
25
21
4
52

BURÇ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 357. barın, 358. behçet, 359. burç, 360. önal, 361. genco, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu