BARIN İsim Raporu:

BARIN Adının Yaygınlığı

BARIN Türkiye'de en çok kullanılan 1532. isim (... 1530. türköz, 1531. barçın, 1532. barın, 1533. bayhan, 1534. bayzar, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BARIN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BARIN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:41 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin BARIN olduğu ve BARIN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BARIN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BARIN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BARIN Türkiye'nin en yaygın 1532. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1532. ad ise Annmarie ismi. BARIN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1530. Hilda 1531. Irfan 1532. Annmarie 1533. Janelle 1534. Dane isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BARIN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BARIN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BARIN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BARIN İsminin Yazılışı:

-....-.-...-.

Denizcilik Alfabesinde BARIN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BARIN İsminin Barkod Yazılışı:

BARIN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BARIN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BARIN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BARIN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (arın) göre barın ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rın) göre barın ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ın) göre barın ile Uyumlu İsimler :

aydın yalçın akın ışın taşkın aşkın aykın saygın ılgın yalın barkın algın alkın aysın barçın yarkın akalın arkın çağın cansın

BAŞ HARFLERİ BARIN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (barı) göre BARIN ile Uyumlu İsimler :

barış

İlk 3 harfine (bar) göre BARIN ile Uyumlu İsimler :

baran barbaros barlas barkın barçın

İlk 2 harfine (ba) göre BARIN ile Uyumlu İsimler :

banu bahar başak bayram bahadır bahattin baki basri bahri batuhan baha bahriye baybars babür başar balkan batur baturay bayazıt bayer baycan bahadırhan bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BARIN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'ın' ile Biten İsimler :

barkın barçın

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin burhan berrin bahattin bilgehan birsen belgin beyhan baran bilgin berkan batuhan bünyamin benan bedrettin berhan bilgen bertan birkan balkan berkhan burhanettin baycan bircan boran buğrahan bigen bahadırhan bayhan başaran begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benian benson berkin berivan birgin botan bulutcan borahan buğrakan

BARIN isminin Anlamı

BARIN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BARIN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BARIN + Anlam" veya "BARIN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BARIN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BARIN adını oluşturan B, A, R, I, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

B
A
R
I
N
TOPLAM
2
1
21
11
17
52

BARIN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 355. azem, 356. babür, 357. barın, 358. behçet, 359. burç, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu