ARKIN İsim Raporu:

ARKIN Adının Yaygınlığı

ARKIN Türkiye'de en çok kullanılan 1952. isim (... 1950. anda, 1951. arin, 1952. arkın, 1953. talay, 1954. arzuman, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ARKIN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ARKIN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 13:43 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin ARKIN olduğu ve ARKIN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ARKIN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ARKIN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ARKIN Türkiye'nin en yaygın 1952. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1952. ad ise Fisher ismi. ARKIN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1950. Harper 1951. Bell 1952. Fisher 1953. Anupama 1954. Leena isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ARKIN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ARKIN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ARKIN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ARKIN İsminin Yazılışı:

.-.-.-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde ARKIN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ARKIN İsminin Barkod Yazılışı:

ARKIN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ARKIN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ARKIN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

barkın yarkın

SON HARFLERİ ARKIN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rkın) göre arkın ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kın) göre arkın ile Uyumlu İsimler :

akın taşkın aşkın aykın alkın

Son 2 harfine (ın) göre arkın ile Uyumlu İsimler :

aydın yalçın ışın saygın ılgın yalın algın aysın barçın barın akalın çağın cansın

BAŞ HARFLERİ ARKIN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (arkı) göre ARKIN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ark) göre ARKIN ile Uyumlu İsimler :

arkan arkun

İlk 2 harfine (ar) göre ARKIN ile Uyumlu İsimler :

arzu arif arda armağan arife arslan arman argun artun aras arzum arbay arefe artuner arzugül arin arzuman arıkan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ARKIN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ar' ile başlayıp 'ın' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

ARKIN isminin Anlamı

ARKIN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ARKIN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ARKIN + Anlam" veya "ARKIN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ARKIN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ARKIN adını oluşturan A, R, K, I, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

A
R
K
I
N
TOPLAM
1
21
14
11
17
64

ARKIN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 807. yasef, 808. izbel, 809. arkın, 810. birdane, 811. canberk, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet