ATAMAN İsim Raporu:

ATAMAN Adının Yaygınlığı

ATAMAN Türkiye'de en çok kullanılan 812. isim (... 810. alperen, 811. andaç, 812. ataman, 813. atay, 814. atıl, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı ATAMAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

ATAMAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:12 itibariyle yaklaşık 15,343 kişinin isminin ATAMAN olduğu ve ATAMAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ATAMAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ATAMAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ATAMAN Türkiye'nin en yaygın 812. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 812. ad ise Seema ismi. ATAMAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 810. Ricky 811. Alexis 812. Seema 813. Tyler 814. Lindsay isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ATAMAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ATAMAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ATAMAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ATAMAN İsminin Yazılışı:

.--.---.--.

Denizcilik Alfabesinde ATAMAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ATAMAN İsminin Barkod Yazılışı:

ATAMAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ATAMAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ATAMAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ATAMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (taman) göre ataman ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (aman) göre ataman ile Uyumlu İsimler :

kahraman yaman

Son 3 harfine (man) göre ataman ile Uyumlu İsimler :

osman süleyman abdurrahman asuman teoman erman selman numan lokman neriman arman peyman leman erkman şaduman salman akman mehman arzuman rahman

Son 2 harfine (an) göre ataman ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan tarkan perihan alpaslan candan korhan tufan inan atakan berkan gülhan müjgan furkan hicran

BAŞ HARFLERİ ATAMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (atama) göre ATAMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (atam) göre ATAMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ata) göre ATAMAN ile Uyumlu İsimler :

atakan ata atalay atay atahan atanur ataç ataol

İlk 2 harfine (at) göre ATAMAN ile Uyumlu İsimler :

atilla ateş atıl atınç atıf atılım attila atılgan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ATAMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'at' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

atakan atahan atılgan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan arıkan

ATAMAN isminin Anlamı

ATAMAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ATAMAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ATAMAN + Anlam" veya "ATAMAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ATAMAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ATAMAN adını oluşturan A, T, A, M, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

A
T
A
M
A
N
TOPLAM
1
24
1
16
1
17
60

ATAMAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 613. demir, 614. engin, 615. ataman, 616. erol, 617. aygen, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna