ATEŞ İsim Raporu:

ATEŞ Adının Yaygınlığı

ATEŞ Türkiye'de en çok kullanılan 748. isim (... 746. asude, 747. atalay, 748. ateş, 749. aysu, 750. berkant, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı ATEŞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

ATEŞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 04-03-2024 01:03 itibariyle yaklaşık 17,964 kişinin isminin ATEŞ olduğu ve ATEŞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ATEŞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ATEŞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ATEŞ Türkiye'nin en yaygın 748. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 748. ad ise Wilbur ismi. ATEŞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 746. Joann 747. Gretchen 748. Wilbur 749. Jin 750. Eve isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ATEŞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ATEŞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ATEŞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ATEŞ İsminin Yazılışı:

.--....

Denizcilik Alfabesinde ATEŞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ATEŞ İsminin Barkod Yazılışı:

ATEŞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ATEŞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ATEŞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ATEŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (teş) göre ateş ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre ateş ile Uyumlu İsimler :

güneş ökkeş mehveş

BAŞ HARFLERİ ATEŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ate) göre ATEŞ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (at) göre ATEŞ ile Uyumlu İsimler :

atilla atakan ata atalay ataman atay atıl atınç atahan atanur atıf atılım ataç ataol attila atılgan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ATEŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'ş' ile Biten İsimler :

ATEŞ isminin Anlamı

ATEŞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ATEŞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ATEŞ + Anlam" veya "ATEŞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ATEŞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ATEŞ adını oluşturan A, T, E, Ş harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

A
T
E
Ş
TOPLAM
1
24
6
23
54

ATEŞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 408. emrah, 409. atay, 410. ateş, 411. berta, 412. halim, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay berta halim çınar ebru elçin berat erdem fatih kahya necmi selah ilham atahan aşina benay canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan