GÜNEŞ İsim Raporu:

GÜNEŞ Adının Yaygınlığı

GÜNEŞ Türkiye'de en çok kullanılan 450. isim (... 448. çağatay, 449. cahit, 450. güneş, 451. cihat, 452. ergin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı GÜNEŞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

GÜNEŞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:33 itibariyle yaklaşık 43,239 kişinin isminin GÜNEŞ olduğu ve GÜNEŞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜNEŞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜNEŞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜNEŞ Türkiye'nin en yaygın 450. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 450. ad ise Chad ismi. GÜNEŞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 448. Dee 449. Saul 450. Chad 451. Samir 452. Holly isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜNEŞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜNEŞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜNEŞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜNEŞ İsminin Yazılışı:

--...--.....

Denizcilik Alfabesinde GÜNEŞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜNEŞ İsminin Barkod Yazılışı:

GÜNEŞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜNEŞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜNEŞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜNEŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üneş) göre güneş ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (neş) göre güneş ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre güneş ile Uyumlu İsimler :

ateş ökkeş mehveş

BAŞ HARFLERİ GÜNEŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güne) göre GÜNEŞ ile Uyumlu İsimler :

güney güner

İlk 3 harfine (gün) göre GÜNEŞ ile Uyumlu İsimler :

günay günseli güngör gündüz güniz gün günhan günsel günnur günhal günal gündoğdu gündüzalp günfer günol günsu

İlk 2 harfine () göre GÜNEŞ ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen güven gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü güray gülhan güzin gülen gürol güliz gülgün gülnur güzide gülbin gülsen gürcan gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven güvenç gülce gülseda gümrah gürsan gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade güralp gürler gürsal gürsoy gürsu güvenir gülhal gürani güllü gürtuğ güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜNEŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'eş' ile Biten İsimler :

'g' ile başlayıp 'ş' ile Biten İsimler :

GÜNEŞ isminin Anlamı

GÜNEŞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜNEŞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜNEŞ + Anlam" veya "GÜNEŞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜNEŞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜNEŞ adını oluşturan G, Ü, N, E, Ş harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

G
Ü
N
E
Ş
TOPLAM
8
26
17
6
23
80

GÜNEŞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1416. birsen, 1417. cevahir, 1418. güneş, 1419. dilşat, 1420. eyüp, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan