GÜRANİ İsim Raporu:

GÜRANİ Adının Yaygınlığı

GÜRANİ Türkiye'de en çok kullanılan 1945. isim (... 1943. alime, 1944. alize, 1945. gürani, 1946. alpar, 1947. alpgiray, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜRANİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜRANİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 10:02 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin GÜRANİ olduğu ve GÜRANİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜRANİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜRANİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜRANİ Türkiye'nin en yaygın 1945. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1945. ad ise Godfrey ismi. GÜRANİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1943. Judd 1944. Farouk 1945. Godfrey 1946. Giles 1947. Dwain isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜRANİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜRANİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜRANİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜRANİ İsminin Yazılışı:

--...-.-..--...

Denizcilik Alfabesinde GÜRANİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜRANİ İsminin Barkod Yazılışı:

GÜRANİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜRANİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜRANİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜRANİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ürani) göre gürani ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rani) göre gürani ile Uyumlu İsimler :

seyrani karani

Son 3 harfine (ani) göre gürani ile Uyumlu İsimler :

kani gani abdülgani sani selmani

Son 2 harfine (ni) göre gürani ile Uyumlu İsimler :

avni zihni

BAŞ HARFLERİ GÜRANİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (güran) göre GÜRANİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (güra) göre GÜRANİ ile Uyumlu İsimler :

güray güralp

İlk 3 harfine (gür) göre GÜRANİ ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan gürol gürcan gürbüz gürel gürsan gürler gürsal gürsoy gürsu gürtuğ

İlk 2 harfine () göre GÜRANİ ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli gülhan güzin gülen güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güvenir gülhal günal güllü gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜRANİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'ni' ile Biten İsimler :

'g' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

günseli gazi gani gülperi

GÜRANİ isminin Anlamı

GÜRANİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜRANİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜRANİ + Anlam" veya "GÜRANİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜRANİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜRANİ adını oluşturan G, Ü, R, A, N, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

G
Ü
R
A
N
İ
TOPLAM
8
26
21
1
17
12
85

GÜRANİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1606. adeviye, 1607. furkan, 1608. gürani, 1609. elsun, 1610. fehmiye, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin özlem berkant ertuğ fahriye yeşim fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter yiğit adeviye furkan elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender nezir samiye turabi zeybek keskin şevin