YEŞİM İsim Raporu:

YEŞİM Adının Yaygınlığı

YEŞİM Türkiye'de en çok kullanılan 173. isim (... 171. ışıl, 172. esin, 173. yeşim, 174. semra, 175. yasin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 796 kişiden birinin adı YEŞİM ve ismin yaygınlık oranı binde 1.26.

YEŞİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:22 itibariyle yaklaşık 113,385 kişinin isminin YEŞİM olduğu ve YEŞİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1498 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YEŞİM adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 YEŞİM yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada YEŞİM sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

YEŞİM Türkiye'nin en yaygın 173. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 173. ad ise Terry ismi. YEŞİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 171. Suzanne 172. Leon 173. Terry 174. Judith 175. Renee isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YEŞİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YEŞİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YEŞİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YEŞİM İsminin Yazılışı:

-.--......--

Denizcilik Alfabesinde YEŞİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YEŞİM İsminin Barkod Yazılışı:

YEŞİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YEŞİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YEŞİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YEŞİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eşim) göre yeşim ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şim) göre yeşim ile Uyumlu İsimler :

haşim

Son 2 harfine (im) göre yeşim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim selim evrim nedim devrim kerim sevim saim salim naim halim rasim besim abdülkerim alim samim abdürrahim hakim zaim birim ferahim nevim hayim medaim neslim iklim şehim erdim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ YEŞİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yeşi) göre YEŞİM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (yeş) göre YEŞİM ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ye) göre YEŞİM ile Uyumlu İsimler :

yeliz yelda yener yeter yetkin yekta yenal yegane yektaali yelin yetiş yetişhan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YEŞİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ye' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

'y' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

yıldırım yalım yudum

YEŞİM isminin Anlamı

YEŞİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YEŞİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YEŞİM + Anlam" veya "YEŞİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YEŞİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YEŞİM adını oluşturan Y, E, Ş, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

Y
E
Ş
İ
M
TOPLAM
28
6
23
12
16
85

YEŞİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1587. ertuğ, 1588. fahriye, 1589. yeşim, 1590. fitnat, 1591. güney, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin özlem berkant ertuğ fahriye fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter yiğit adeviye furkan gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender nezir samiye turabi zeybek keskin şevin