YELİN İsim Raporu:

YELİN Adının Yaygınlığı

YELİN Türkiye'de en çok kullanılan 2412. isim (... 2410. üçler, 2411. yektaali, 2412. yelin, 2413. yetiş, 2414. yetişhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı YELİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

YELİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:42 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin YELİN olduğu ve YELİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YELİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda YELİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

YELİN Türkiye'nin en yaygın 2412. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2412. ad ise Bhaskar ismi. YELİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2410. Hien 2411. Aftab 2412. Bhaskar 2413. Lev 2414. Kyaw isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YELİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YELİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YELİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YELİN İsminin Yazılışı:

-.--..-....-.

Denizcilik Alfabesinde YELİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YELİN İsminin Barkod Yazılışı:

YELİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YELİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YELİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YELİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elin) göre yelin ile Uyumlu İsimler :

selin pelin helin

Son 3 harfine (lin) göre yelin ile Uyumlu İsimler :

aylin tülin gülin ceylin dalin

Son 2 harfine (in) göre yelin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin esin yasin çetin nesrin burçin şahin selahattin nurettin gülçin tahsin sezgin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin

BAŞ HARFLERİ YELİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yeli) göre YELİN ile Uyumlu İsimler :

yeliz

İlk 3 harfine (yel) göre YELİN ile Uyumlu İsimler :

yelda

İlk 2 harfine (ye) göre YELİN ile Uyumlu İsimler :

yeşim yener yeter yetkin yekta yenal yegane yektaali yetiş yetişhan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YELİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ye' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

yetkin

'y' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

yasemin yasin yalçın yaman yalın yarkın yusufhan yasemen yavuzcan yetişhan yunushan

YELİN isminin Anlamı

YELİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YELİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YELİN + Anlam" veya "YELİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YELİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YELİN adını oluşturan Y, E, L, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

Y
E
L
İ
N
TOPLAM
28
6
15
12
17
78

YELİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1374. tanalp, 1375. yağız, 1376. yelin, 1377. ulvi, 1378. nazır, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız