YASEMİN İsim Raporu:

YASEMİN Adının Yaygınlığı

YASEMİN Türkiye'de en çok kullanılan 68. isim (... 66. seda, 67. ayşegül, 68. yasemin, 69. emin, 70. aydın, ...). Ülkemizde yaklaşık her 398 kişiden birinin adı YASEMİN ve ismin yaygınlık oranı binde 2.51.

YASEMİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:53 itibariyle yaklaşık 226,572 kişinin isminin YASEMİN olduğu ve YASEMİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2983 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YASEMİN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 7.12 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,468 YASEMİN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada YASEMİN sayısı her yıl 19 kişi artıyor.

YASEMİN Türkiye'nin en yaygın 68. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 68. ad ise Carl ismi. YASEMİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 66. Walter 67. Jennifer 68. Carl 69. Craig 70. Albert isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YASEMİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YASEMİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YASEMİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YASEMİN İsminin Yazılışı:

-.--.-....--..-.

Denizcilik Alfabesinde YASEMİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YASEMİN İsminin Barkod Yazılışı:

YASEMİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YASEMİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YASEMİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YASEMİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (asemin) göre yasemin ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (semin) göre yasemin ile Uyumlu İsimler :

semin

Son 4 harfine (emin) göre yasemin ile Uyumlu İsimler :

emin

Son 3 harfine (min) göre yasemin ile Uyumlu İsimler :

nermin mümin bünyamin sermin selmin şermin ramin jasmin

Son 2 harfine (in) göre yasemin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin hüsamettin sebahattin timuçin abidin alaattin sabahattin gülbin pervin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin vahdettin ilkin şahabettin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin berçin berin

BAŞ HARFLERİ YASEMİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (yasemi) göre YASEMİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (yasem) göre YASEMİN ile Uyumlu İsimler :

yasemen

İlk 4 harfine (yase) göre YASEMİN ile Uyumlu İsimler :

yasef

İlk 3 harfine (yas) göre YASEMİN ile Uyumlu İsimler :

yasin yasir

İlk 2 harfine (ya) göre YASEMİN ile Uyumlu İsimler :

yavuz yaşar yalçın yakup yahya yağmur yaprak yaman yağız yankı yakut yalın yadigar yalım yarkın yavuzcan yazgülü yaşagül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YASEMİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'yas' ile başlayıp 'min' ile Biten İsimler :

'ya' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

yasin

'y' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

yalçın yetkin yaman yalın yarkın yusufhan yasemen yavuzcan yelin yetişhan yunushan

YASEMİN isminin Anlamı

YASEMİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YASEMİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YASEMİN + Anlam" veya "YASEMİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YASEMİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YASEMİN adını oluşturan Y, A, S, E, M, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 102:

Y
A
S
E
M
İ
N
TOPLAM
28
1
22
6
16
12
17
102

YASEMİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2068. mazlum, 2069. methiye, 2070. yasemin, 2071. şehmus, 2072. şükran, ... Toplam 20 ismin aritmetik toplamı 102 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tayfun abdülkadir aytekin zübeyde baturay muhsin ertunga gürsu huriye onurcan mansur mazlum methiye şehmus şükran gülfiye oylum yaşagül ışıltan