GÜLTEKİN İsim Raporu:

GÜLTEKİN Adının Yaygınlığı

GÜLTEKİN Türkiye'de en çok kullanılan 454. isim (... 452. ergin, 453. ferit, 454. gültekin, 455. rıfat, 456. süha, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı GÜLTEKİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

GÜLTEKİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 27-05-2024 18:59 itibariyle yaklaşık 43,248 kişinin isminin GÜLTEKİN olduğu ve GÜLTEKİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLTEKİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜLTEKİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜLTEKİN Türkiye'nin en yaygın 454. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 454. ad ise Regina ismi. GÜLTEKİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 452. Holly 453. Colleen 454. Regina 455. Emil 456. Ward isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜLTEKİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜLTEKİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜLTEKİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜLTEKİN İsminin Yazılışı:

--...-.-..-.-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde GÜLTEKİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜLTEKİN İsminin Barkod Yazılışı:

GÜLTEKİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜLTEKİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜLTEKİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLTEKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 7 harfine (ültekin) göre gültekin ile Uyumlu İsimler :

Son 6 harfine (ltekin) göre gültekin ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (tekin) göre gültekin ile Uyumlu İsimler :

aytekin tekin ertekin öztekin alptekin cantekin

Son 4 harfine (ekin) göre gültekin ile Uyumlu İsimler :

ekin

Son 3 harfine (kin) göre gültekin ile Uyumlu İsimler :

seçkin yetkin erkin ilkin berkin keskin

Son 2 harfine (in) göre gültekin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin berrin muhsin bahattin nevin belgin fahrettin ergin zerrin necmettin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin gıyasettin helin narin ramin semin sevin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin

BAŞ HARFLERİ GÜLTEKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 7 harfine (gülteki) göre GÜLTEKİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 6 harfine (gültek) göre GÜLTEKİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (gülte) göre GÜLTEKİN ile Uyumlu İsimler :

gülten gülter

İlk 4 harfine (gült) göre GÜLTEKİN ile Uyumlu İsimler :

gültürk

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLTEKİN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülşen gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülver gülümser gülözgür gülbanu gülün

İlk 2 harfine () göre GÜLTEKİN ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLTEKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'gül' ile başlayıp 'kin' ile Biten İsimler :

'gü' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

gülçin güzin gülbin gülin gülsevin

'g' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

gökhan gökçen gürkan gülcan gürhan gülten gülşen güven gökmen gülden gülseren gülhan gülen gülgün gülsen gürcan gökben gülsün gökşen gülistan gün günhan gülseven gıyasettin göksun gürsan gülderen gökcan gönen gözen güjan göksen göktan göktigin gökşin gülün

GÜLTEKİN isminin Anlamı

GÜLTEKİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜLTEKİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜLTEKİN + Anlam" veya "GÜLTEKİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜLTEKİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLTEKİN adını oluşturan G, Ü, L, T, E, K, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 122:

G
Ü
L
T
E
K
İ
N
TOPLAM
8
26
15
24
6
14
12
17
122

GÜLTEKİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2361. tüzün, 2362. fahrettin, 2363. gültekin, 2364. kültegin, 2365. şehriyar, ... Toplam 7 ismin aritmetik toplamı 122 (Binde 2.83 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğurtan tüzün fahrettin kültegin şehriyar üzeyir