GÖZEN İsim Raporu:

GÖZEN Adının Yaygınlığı

GÖZEN Türkiye'de en çok kullanılan 1654. isim (... 1652. gökşenay, 1653. gönen, 1654. gözen, 1655. müşfik, 1656. habibullah, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÖZEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÖZEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:10 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin GÖZEN olduğu ve GÖZEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖZEN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 GÖZEN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada GÖZEN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

GÖZEN Türkiye'nin en yaygın 1654. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1654. ad ise Liza ismi. GÖZEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1652. Mir 1653. Susana 1654. Liza 1655. Octavio 1656. Jeannine isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÖZEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÖZEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÖZEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÖZEN İsminin Yazılışı:

--.-----...-.

Denizcilik Alfabesinde GÖZEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÖZEN İsminin Barkod Yazılışı:

GÖZEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÖZEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÖZEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÖZEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (özen) göre gözen ile Uyumlu İsimler :

özen

Son 3 harfine (zen) göre gözen ile Uyumlu İsimler :

sezen

Son 2 harfine (en) göre gözen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen gökben özlen gökşen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özben çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen izgen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ GÖZEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (göze) göre GÖZEN ile Uyumlu İsimler :

göze

İlk 3 harfine (göz) göre GÖZEN ile Uyumlu İsimler :

gözde

İlk 2 harfine () göre GÖZEN ile Uyumlu İsimler :

gökhan gökçe gökçen gönül göksel gökmen görkem gökay göktürk gökben gökşen göknur göksu gökalp göksal göksun göktuğ gökberk göçer gök gökcan göker gökşenay gönen göknil göksen göktan göktigin göray gökşin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖZEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'gö' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

gökçen gökmen gökben gökşen gönen göksen

'g' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gürkan gülcan gürhan gülten gülşen güven gültekin gülden gülseren gülhan güzin gülen gülgün gülbin gülsen gürcan gülsün gülistan gülin gün günhan gülseven gıyasettin göksun gürsan gülderen gülsevin gökcan güjan göktan göktigin gökşin gülün

GÖZEN isminin Anlamı

GÖZEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÖZEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÖZEN + Anlam" veya "GÖZEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÖZEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖZEN adını oluşturan G, Ö, Z, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 79:

G
Ö
Z
E
N
TOPLAM
8
19
29
6
17
79

GÖZEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1387. günhan, 1388. göksal, 1389. gözen, 1390. makbule, 1391. mevhibe, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 79 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ulvi nazır ayavar aydoğan aysın bahadırhan berrin cevval erhun güçlü günhan göksal makbule mevhibe nedret nevin nural ramiz rüçhan zeren özgen şenol adviye birgit doğanay simay evşen memduha tuğcan şemsi